Direc-t

17 Temmuz 2004 Cumartesi
Direc-t Slovakya Pohoda festivalinde çalıyor
Trencin şehrinde

13.00 - 13.45 Gate (SK)
14.15 - 15.00 Anticage (SK)
15.30 - 16.15 Forma (SK)
16.45 - 17.45 Mig 21 (CZ)
18.15 - 19.15 Direc-t (TUR)
19.45 - 20.45 Sunshine (CZ)
21.15 - 22.15 Másfél (H)
22.45 - 23.45 Armia (PL)
00.15 - 01.15 Zóna A (SK)
01.45 - ... Captain Slice (SK)

alex,özgür,bilge...
biraz geç oldu ancak şimdi tebrik edebilicem,rockistanbul'dayken henüz albümü alamamıştım turnede olduğumuz için bu yüzden albüm lafı etmedim alex ve özgür'e.fakat haftasonu albümü almamla discman'in kulağıma yapışması bir oldu...bu gerçekten çok uzun zamandır özlediğimiz kalitedeki albümlerden biri,en ufak bir hayal kırıklığı yaşamadım dinlerken...önümüzdeki zamanların müziği için bir ışık olabileceğine inandığım sayılı albümlerden birisi...türkiye'den böyle orjinal bir grup ve böyle başarılı bir albüm çıktığı için çok sevinçliyim ve gurur duyuyorum...
umarım hızla yürüdüğünüz bu yolda hiç yavaşlamadan,sonuna kadar tökezlemeden ilerlersiniz ve umarım bundan sonra herşey dilediğiniz gibi gelişir...BRAVO!
Görkem (çilekeş)

Anger söyleyince aklıma geldi.
Direc-t gibi gurubların albümünü dinleyince sanki artık bizimde takip edebileceğimiz bir patika varmış hissi doğuyor içime.
Bu tür albümlerin ortaya çıkması arkadan gelicek gurublara cesaret ve ilham vermekte.

Bu yüzden bence arkadaşlar keselim artık grunge mıdır yünmüdür yumakıdır kim kimin yerini alır muhabbetini. Taht değilki birbirlerinin yerine geçsin adamlar yanyana dursunlar güzel konserler versinler.
Coşalım coşturalım...

yolda arabayla giderken direğe çarpıp ve bu direğin bıraktığı izlerden dolayı adına direc-t denen bu grup güven erkin erkal ın onderliiinde bir çok engel i aşıp buralara gelmiştir.Bilge adını verdiimiz solisti 4 bilemedin 5 kızı biarada goturebilme potansiyeline sahiptir. adanalı olan bilgeninde saçları bayaa bi dokuluomus.bu grup hakkında duyduklarımı gorduklerımı sizlerle paylasım dedim.bu arada son kiplerinde arabada giderken hep bi direge carpmasını bekledim.ayrıca ben bu grubun en buyuk fanlarından bırıym wooden love parcası favori parcam!!herkese iyi forumlar...:)

ya harbi çok eğlenceli bi albüm..sözler bana basit geldi biraz ama emek harcanmış belli ki...adama gecenin bir vakti( 3 sularında) pogo yaptırmayı başarıyorlar ya bravo derim...haa bu arada ilk albümünü çıkarıp birden parlayıp çabuk sönen gruplar gibi olmazlar umarım(sanmıyorum ama yine de yazdım işte )

Arkadaşlar yazdğınız her şey için teşekkürler,planımız dışarı çıkınca akıllardaki Türk kanısını değiştirmek.
Bugüne kadar yurtdışına çok demo sattık ve bakalım bu albümü de pek çok festivale yollayacağız.Gelecek cumartesi Slovakyada şans dileyin
www.direc-t.com
Bilge

yta bilge klibi nerden bulucam kolleksiyona ekliycem ve ben daha izlemedim bile :( bu arada
----------------------------------------------------------
ya harbi çok eğlenceli bi albüm..sözler bana basit geldi biraz ama emek harcanmış belli ki...adama gecenin bir vakti( 3 sularında) pogo yaptırmayı başarıyorlar ya bravo derim...haa bu arada ilk albümünü çıkarıp birden parlayıp çabuk sönen gruplar gibi olmazlar umarım(sanmıyorum ama yine de yazdım işte )
------------------------------------------------------------
buna şöyle bir cevap verilebilir blue jean deki röportaj da demişlerki ''örneğin rage againts the machine nin önce bir hayran kitlesi oluştu ondan sonra plak şirketi onlara albüm yapmak zorunda kaldı bizde öyle oldu gibi birşeyler demişler bence böyle bir durumda sönmesi biraz zorki bence sönecelk bir grup değil

rus kozmonotları azarsa naparlar tabiki osbir çekerler

merabalar.

directin albümünü aldım. hoşuma gitti, zaten uzun zamandır bişekilde sağda solda dinnediğim bir gruptu.

hoşuma gitmeyen bikaç yön var yannız. satır aralarındaki oh yeah'ler, oh'lar felan. var mı türkçede böle imlalar ya da gaza gelmeler. nedir ne değildir bi anlam veremedim. türkçe sözlü müzik yapmanız ve bunu kotarabilmeniz çok hoş. yannız o nidalara acip kıl oluyom belirtiim istedim. bi de annadık yafrucum sesin güzel ama bunu çok ta fazla insanların gözüne sokmana gerek yok. alaturka melodileri oldukça hoş yapıyorsun yannız bazı gereksiz inişler çıkışlar da var "ahanda bakın hanginiz yapabilir hülean bunu" gibilerinden. hım başka başka (hazır başlamışken içimi dökeyim tamamen) wooden love'ın kaydı çok sulu zırtlak olmuş. eskiden internette dolanan halleri bence daha hoştu, hasret+senle yada sensiz favorilerim gibi gözüküyor şu an, "kurt'un yanına gitmeden önce" mısrasını "bu şarkımız bitmeden önce" diye değiştirmen çok saçma bence olduğu gibi kalmalıydı, bunu neyi düşünerek yaptınız bilmiyorum.

neyse. düşüncelerim bu kadar. bu yazdıklarıma kısa açıklamalar yaparsan sevinirim -tabi vaktin olursa- çünkü bazılarını gerçekten merak ediyorum. ennihayetinde oldukça hoş bir albüm -biraz çabuk sıkılmış olsam da- ve eminim sizi daha iyi yerlere taşıycaktır. albümünüz hayırlı yolunuz açık olsun beyler. kolay gelsin.

dün aldım albümü,ben beğendim tabiki eksiler var ama ilk albüm olmasını göz önünde bulundurmak lazım,bilgenin sesi bence çok hoş,yalnız grunge tarzı için şarkılar biraz yavaş kalmamışmı inşallah ikinci albüm daha iyi olur.
senle yada sensiz,hasret,didem favori parçalarım arasına girdi şimdiden şu ana kadar dideme kadar dinleyebildim hala çalıyo :) klibi izliyemedim daha merak ettim neyse başarılar diliyorum...

çarşamba günü cnn-turk frekans direc-t konuk.2000 sokak müziği programından görüntüler,yeni röportaj:=))))))))))))
canlı görüntüler
süprizler vs.

irvin yalom bingo!
ork u biz de fark etmiştik klibi çekerken bing0! :D

Eyvallah ben "Ork" diye sölerim valla şarkıyı sölerken kimse dokunmasın bana...
Bu arada BlueJean de bu ayın fazla göze batmadan en fazla bahsedilen adamlarıda sizlersiniz hani...
Yolunuz daha da açılsın..
Albumleriniz milyonlar satsın Altın Plak alın Emi!!
Hadi iyi çalışmalar....

frekans ı izlemiş bulunmaktayım-budur be budur valla!..o sesleri nası da çıkarıyosun allaasen yaa..çok seviyorum çook..!!:))

köpek süperdi ama ya:)ehee:p

seyrettiniz mi frekansı :) röp. yapılırken küçük bir terrier geldi bilge'nin üstüne çişini yaptı :) çok güldüm yaa :) geçmişolsun Bilge!! Hepiniz çok şekerdiniz yaa gittikçe daha çok sevmeye başlıyorum sizi :D

2.köpek de yapçak sandım ya..valla zaten gelse gelse bilge nin başına gelir böyle şeyler:p
cidden çok şirindiniz ya.her konuda her zaman tebrikler..:))

Geri