Bateriden Sogumadan yardım Lütfen :(((

Biraz geç oldu ama bende bişiler yazayım

bu tip alıştırmalar paralittle tarzında alıştırmalar genelde el göz beyin kordinasyonunu sağlıyor

kısaca açıklamak gerekirse

R Ve L Right ve Left Ten gelir sağ ve sol el

ordaki ritm ise 2 li vuruş ve son tek anlamına gelir anlıyacağın sağ sağ sol sol sağ anlamında bu ellerini geliştirir ve hızını ...

Bu yeni başlıyan davulculara verilen basit alıştırmalardır.

Bunlardan sonra ise daha kasıntı şeyler gelir ..

Örnek RLRRLRLL ve ikilisi RLRRLRLLLRLLRLRR

takıldığın bir yer olursa veya yeni ritmler duymak ve kendini geliştirmek isteyen herkezi beklerim ...

Msn : [email protected]

bateri dersı verılır .......

Bugüne kadar birçok ilde stüdyolarda çalistik. Gördüğümüz şeyler bizleri dehşete düşürdü.

Para kazanmaktan başka bir düşünceye sahip olmadıklarını gördük. Stüdyo Kuzgun olarak bizler

Müzisyen arkadaşlarımıza elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya karar verdik.

Sizlerin ruh ve yaratıcılığınıza katkıda bulunmak bizim en temel hedefimiz oldu.

Bu ölçüde Stüdyo Kuzgun'u kurduk.

VERDİÐİMİZ HİZMETLER:

1-Stüdyo hizmetinin bir saati 15 YTL'dir.

2-Hücum kayıt hizmetimiz ücretsizdir.

3-Kanal kayıtlarımız piyasadan daha ucuz ve kalite garantisindedir.

4-Stüdyo içerisinde bekleme odasında birçok konser izleme imkanı.

5-Çay ve kahve hizmetimiz ücretsizdir.

6-Bütün grupların kamera kayıtları o gün için belirlenen fiyat içerisindedir.

7-Elektro gitar, Bateri, Trompet, Saksafon, Şan, Klasik gitar, Perküsyon, Yan flüt, Bas gitar, Karnet dersleri birebir verilir.

8-Organizasyon Müzik aletlerini kiralayabilme, menejerlik, danışmanlık v.b. hizmetlerde en iyi şekilde verilmektedir.

STUDYO KUZGUN
NO:0312 417 25 85
ADRES:mıthatpasa caddesi 72/b
http://www.studyokuzgun.net/

nota ve nota değerlerini davul çalmayı gerçekten ilerletmek istiyorsan, öğrenmen şart. çünkü herkez bişeyler anlatmaya çalışmış farkındaysan ama hiçbirinde tam cevap olamıyor, ama nota bilirsen işin kolay

bunu öğrenmek için bilen bir davulcudan sadece nota dersi ve nota değerlerini öğrensen yeter gerisini gördüğün her notadan öğreneceksin.

aakw4.png

bu yardımcı olur sanırım. bizzat kendim çizdim :D
baştaki ritm en basit ritmlerden biridir. rock şarkılarının yarısında duyulur...

Bende dinlemekten yanayım. Hadi gitarda elbet tabdan bakmak gerekir bir süre ama hiç bateriyle ilgisi alakası olmayan ben bile dinleyerek sad but true'nun davullarının büyük bi kısmını çıkarmıştım stüdyoda... :D

kitap olarak bişe yok ya netten de öğrenirsiniz notaları filan da önemli olan tekniği öğrenmek.. herkesin dediği gibi RL sağ ve sol eli simgeler ki arkadaşımızın gösterdiği alıştırmada ( drumclubtaki) bunlarda aksanlar var .. ve ilk başlayan biri için aksan çalışmak yersiz.. RLRL RLRL LRLR LRLR olarak metronom ile çalışmak başlangıç için iyidir..

Arkadaşlar aslına bakarsanız ben tab olarak değil de nota olarak arıyorum .. sitelerde genelde tab olrk var.kulaktan da cıkarıorum ama nota okumayı geliştirmek açısından buna da ihtiyacım var

bildiğiniz site v.b. var mı şarkıalrın notasını indrmek için?

baget22 demiş ki:
Arkadaşlar aslına bakarsanız ben tab olarak değil de nota olarak arıyorum .. sitelerde genelde tab olrk var.kulaktan da cıkarıorum ama nota okumayı geliştirmek açısından buna da ihtiyacım var

bildiğiniz site v.b. var mı şarkıalrın notasını indrmek için?

iide bu gösterilen nota zaten mesela arkadaş hatta kendi çizmiş göndermiş bak yukarıda...RLRL tarzı alıştırmaların notaya dökümüdür onlar.. gerçi arkadaşımız klasik rock kalıbı göstermiş.. internetten nota değerlerini ve yerlerini öğrenebilirsin.gerisi matematik zaten :))

şarkıların notasını indireceğin site yok benim bildiğim kadarıyla. tab okumak da kolay ama ben tabları kullanışlı bulmuyorum. en iyisi guitar produr gerçekten.
not: yukarıda yanlışlıkla floor tom un yerini yanlış çizmişim, bir alt boşlukta olacak, haberiniz olsun ;)

Geri