Ampli Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda erdemkk tarafından 20 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar eskiden arkadaşlarla stüdyoya her gün gidip çalabiliyorduk fakat artık belli sebeplerden dolayı haftada 1 veya 2 kez gidebiliyoruz bu durumda da benim ampli kötü ve stüdyoda evden fazla vakit geçirdiğimden dolayı gerek duymuyordum ama artık yeni bi ampli önerebilirseniz mutlu olurum.Metallica,Ozzy Osbourne,GunsNRoses,Van Halen tarzı şeyler çalıyorum.Bütçem 1500 tl.

2. Bulabilirsen Peavey Transtube, Envoy gibi amfilere yönel. Hem fazla gürültü çıkarmazlar, hem de tonları iyidir. Bulamazsan Ibanez TBX 30 ve üstü, Tech21 Trademark 30 veya 60 bakınabilirsin. Lambalı alma şansın da var ama malum, onları da köklemeden ses gelmiyor. Masterini kıssan preamp gaini alırsın ama, hacim için de biraz power katı gaini gerek.

3. Bana göre evde çalınabilecek en iyi 2 amfi; ironball ve gigmasterdır. ikiside 1 watt çalışabiliyor. Saydığınız müzisyenlerlede hakkıyla başedebilir.

gurkanisevic bunu beğendi.
  4. Bir 300 TL daha at Thomann dan SL 5 al arkana bakmazsın..

BuzzLightyear bunu beğendi.
  5. komboya razıysan çok güzel cihaz.

6. Engl Gigmaster 15 combo , Tech 21 Tm30 yada TM60 derim. Yada drive pedalınız var ise Laney cub serisi artı pedal derim. Ev için gayet iş görmekte.

7. Engl Gigmaster düşünüyorum 30 watt ile 15 watt ın ne farkı var ve Kafa Kabin ile Combo nun ne farkı var .

8. 15 ile 30 watt arasında 3 dB fark var. 10 dB ise 2 kat ses farkı demek.
    Kafa kabin ile kombo arasında fark yok. Kombo biraz daha az alana sahip olduğundan belki bir miktar sesi düşük olabilir, fakat öyle farkedilecek kadar olacağını sanmam.
    Yalnız böyle bir paraya gigmaster yerine, all tube bir ampli alabilirsin. Açıkçası hibrit bir ampliye bu kadar para vermek çok akıllıca gelmiyor bana.

9. All tube öneriniz var mıdır peki

10. Jet city JCA22h
    Randall RD5 veya 20h
    Peavey Valveking 20h
    İlk aklıma gelen uygun fiyatlı high gain ampliler bunlar.

11. @izzzyy nin dediklerine katılmakla birlikte bu tarz head amfiler için ilave kabin masrafı olduğunuda göz ardı etmemek lazım ;)
    celestion olsun e olmuşken v30 olsun e bide kabinde de engl yazsın dediğin zaman ilave 1000 TL demek oluyor ki bu da önemli bir bütçe diye düşünüyorum.

izzzyy bunu beğendi.
  12. Combo almaya karar verdim.Önerilerinizi bekliyorum.

13. Jet City'nin kombosunu bulma şansın var. Ama iki versiyondur o. Biri (sanırım 2112) tek kanaldır, diğeri (2212 olması gerek) iki kanaldır. Randall ve Peavey'in etrafta görmedim kombosunu.

Bu arada biraz sabırla uygun fiyata kabin de düşer piyasaya. Hatta şu anda forumda 400 liraya 2x12 Randall hoparlörlü ve 1x12 16 ohm Blackstar kabini var.

14. +1

izzzyy bunu beğendi.
  15. Jet City' nin 2 kanallı versiyonları Türkiye' de var mı abi varsa nerden bulabiliriz?

16. 7-8 ay önce falan sahibindende görmüştüm. Ama şimdi kontrol ettim de ilan ortada yok. Gerçi olsa da senin oraların fiyatları ile karşılaştırılmaz.

17. Yok abi, Türkiye' de varsa alıp kenera atarım hamallık yapmaya gerek yok.

18. Çıkarsa ikinci el çıkar bir ihtimal. Piyasada da adam gibi Jet City kalmadı. Penna'da da tek kanal versiyonu var.

19. İkinci el Fender blues junior III o fiyata bulunur bence. İyi bir drive pedalı ile süper, fulltone OCD kullanıyorum ben. Kendinden reverb gayet makul.

Bu Sayfayı Paylaş