Kulaklık Önerisi

Merhaba Turkrock ailesi,
Uzun süredir merak ettiğim fakat deneme yanılma için bütçe/zaman bulamadığım bir konu hakkında bir soru sormak istiyorum. Evde pratik amaçlı kullandığım Roland Microcube marka amfim var ve bunun üzerinde bir kulaklık çıkışı var. Ancak elimdeki Philips SHP2000 kulaklığı bağladığımda sesler oldukça "cansız" geliyor ve açıkçası çalarken aldığım keyfi engelliyor. Şu anki evimde sesi açma imkanım pek olmadığından ses kalitesini bozmadan, bas/tizleri net şekilde duyabileceğim bir kulaklığa (ve de dolayısıyla bir tavsiyeye) ihtiyacım var. Eğer varsa ilave başka bir yöntem onu da belirtirseniz sevinirim. Konu ile ilgili önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Ekipman :
LTD MH-400NT
2 x Cort X-TH (Modifiyeli)
Roland Microcube
Laney Cub10
Fender jack vs vs...

dostum audio technica fiyatına göre gayet güzel ürünler üretiyor hatta audiophile dediğimiz insanlara bile hitap ediyor bazı modelleri. bakacağın kulaklığın ohm değeri önemlidir frekans aralıkları senin deneyimlemene göre de değişebilir. herkesin kulak duyumu aynı değildir o yüzden kimse kimseye bak bu en iyi diyemez sana göre x bana göre y olabilir ancak denemen gerekir ha ucuz kategoride yamaha da iş görebilir ancak alacağın ürün özellikle sesleri flat olması açısından monitör kulaklık kategorisinden bakmalısın.

Fiyat olarak uygun bir şey arayışında isen, superlux bu konuda gerçekten başarılı hd681 modeli kısa sürede efsaneler arasına girdi. Arkadaşım yukarıda ohm değeri önemli demiş fakat aslında bir önemi yok. Kulaklık ile ilgili kağıt üzerinden bakıp seçebileceğin bir veri yok. Denemen gerekiyor veya başkalarının tecrübelerine, bu konuda yapılmış değerlendirmelere göz atacaksın.

O superlux hd681 modelinden o zamanlar ben de aldım. Abartılı tizlerine alışırım ümidiyle kullanmaya devam ederken kısa zaman sonra başlayan kablo lehim kopmalarından dolayı dar alanda lehim ustası yaptı beni o kulaklık. Birzaman sonra da iflah olmadı,bir yıldan kısa süresonra benim için mutlu sonla (çöp) bitti macera. Şimdi shure se215 kullanıyorum, ses kalitesine diyecek yok ama basları ilginç şekilde dolgun değil.

O superlux hd681 modelinden o zamanlar ben de aldım. Abartılı tizlerine alışırım ümidiyle kullanmaya devam ederken kısa zaman sonra başlayan kablo lehim kopmalarından dolayı dar alanda lehim ustası yaptı beni o kulaklık. Birzaman sonra da iflah olmadı,bir yıldan kısa süresonra benim için mutlu sonla (çöp) bitti macera. Şimdi shure se215 kullanıyorum, ses kalitesine diyecek yok ama basları ilginç şekilde dolgun değil.
Hakkın malzeme kalitesi düşük, onarmak gerekiyor arada sırada fakat kablo lehim benim için çok problem olmadığı ben keyifle kullandım. Aşırı tizliği için ise filtre devresi yapmıştım ve o şekilde uzun süre kullandım, şimdi diğer evde yatıyor, ama hala sağlam :D

Daha yeni beyerdynamic DT770 aldım. Kargo geldiğinden hemen burn-in e sokup kalite değerlendirmesi yapabilirim.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Porta Pro'da güzel gidebilir, ama amfi ile çalınacaksa kablosunu uzatmak şart. Sonuçta kullanım amacı portatif aletler ile kullanmak için yapılmış kulaklık.

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler. Hepsini detaylı olarak inceleyip değerlendireceğim. Satın aldığımda da belki bir ürün inceleme yazısı hazırlayabilirim (Mart ayı dolaylarında). İiyi forumlar.

Geri