Gitardan Gelen Ses

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda yuriyigit tarafından 21 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. merhaba arkadaşlar bir sorunumu dile getiricem. gitarımı çalarken arkadan sanki böyle bas sesiymiş gibi bir şey geliyor kulağı doldıruyor böyle. bası sıfura indirince azalıyor ancak sesin de hali kalmıyor dopal olarak.ince tellerde sıkıntı yok ama kalınlarda çalınca oluyor amfi ayarlarıyla oynarak düzeltebilirmiyim bunu?
   
 2. Gitar ve amfinin markası ne?
   
 3. belki oda akustiğindendir belki de kulağın bas frekanslara karşı fazla hassastır. biraz daha detay alalım. :)
   
 4. gitarım squier bullet pcde amplitube kullanırken oldu. kulağı acayip rahatsız ediyor. manyetik yolunda en üste getirince(5 yol var hangisi hangi manyetiklerin bilmiyorum:mad:) çok daha artıyor diğer uçta tizleştiğinden azalıyor. treble fulledim bası sıfırladım ama sonuç yine aynı. normal amfim fender frontman 10g onda bi sıkıntı olmuyor, pcde oluyor.
   
 5. Ses kartından kaynaklanıyor bence.
   
 6. amplitube'da amfinin ayarları haricinde amfinin kendisiyle oynamayı dene bence. amfiyi değiştir özellikle kabini değiştir. mikrofonu değiştir. programda açık distortion ya da eq pedalı var mı bak. sorun çok çok büyük ihtimalle amplitube ayarlarını kurcalamadığın için devam ediyor. ayrıca hoparlörlerin ne? hoparlörünün ayarlarıyla da oynaman gerek diye düşünüyorum.
   
 7. Amplitube gibi software tabanlı programlarda malesef böyle sorunlar olabiliyor, önüne geçilemeyen garip humlar oluyor filan. Bir de gitar single-coil'e sahip, çok şaşırmamak lazım. Pod v2 benzeri bir şey kullanmanızı öneririm.
   
  Son düzenleme: 21 Aralık 2014
  forbidden_city bunu beğendi.
 8. kabini değiştirip mikrofonları vb değiştirdim yerini oynattım çopunlukla düzeldi :)
   
 9. Büyük ihtimalle sıkıntı windows ses ayarlarından kaynaklanıyor. Kayıt aygıtlarında "Bu aygıtı dinle" seçeneği işaretliyse gitarın hem amplitube'daki işlenmiş sesi hem de çıplak sesi geliyor. Şu yolu takip edersen sorunun çözülecek büyük ihtimalle : Sağ alttaki hoparlör simgesine sağ tıkla - kayıt aygıtlarını seç - gitarı bağladığın girişe sağ tıkla - özellikleri seç - dinle sekmesine gel - bu aygıtı dinle seçeneğindeki işareti kaldır.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş