Abik Gubik Isimlere Sahip Yerli Müzik Grupları Hakkında

'Müzik - Genel' forumunda nihilist tarafından 22 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar artık her gün bir yenisine denk geldiğim bu tür gruplar hakkında fikirleri merak etmekteyim. Sakallı, gözlüklüler ordusuna karşı bir nefretim yok ama bunların nesil mi böyle, absürd kendilerince marjinal veya sürreal takılıyorlar anlamak mümkün değil gibi. Bilgisi olan aydınlatsın.
   
  tunckk bunu beğendi.
 2. Yeni bir akim olarak gor. Ok de gec. Indie gruplarinin hemen hemen hepsi bu tarz isimlere sahip.
   
  nihilist bunu beğendi.
 3. Evet bu biraz daha açıklayıcı oldu ama 3 dakikalık şarkıda öyle çok emekler var ki dedikleri şeyi dinleyince hadi ordan diyesi geliyor insanın.
   
 4. Bu isi iyi yapip carpici ve/veya butunsel sozleri, soundu benimsemis olanlar da var, sonradan bunlara benzemeye calisan blues temelli yeterince isi kiviramayan da var.
   
 5. Doğrudur işin tekniğine varsa geçmişine falan çok hakim değilim de gözümüze sokulmaya kasılıyor bu ara her yerden fırlıyolar garip garip tipler, şarkılar falan hani bunların amaçları ne acaba tam algılayamadım. Gençlikle ilgili bir durum da olabilir, bir trend ise bilmem tabi.
   
 6. Bir grupta şekilli basçı varsa dinlemem kaçarım.
   
 7. Necati ve Saykolar diye bir grup var. İsme bakınca abik gubik gelmişti bana. Ancak hem sahne şovları, hemde kaliteleri piyasada ün yapmış bir çok yerli gruptan iyi. Can sıkmıyor izlerken, eğlendirmeyi biliyorlar. Bu da ekstra bir dinlence tavsiyesi olsun.
   
  Oguz92 ve stüdyobizim bunu beğendi.
 8. necati ve saykoların yaptığı iş inanılmaz zor kolay gibi görünsede
   
 9. yok öyle kararlı şeyler , yüzyüzeyken konuşuruz , geçen akşam noldu la öyle ? , aynen sende selam söyle vb isimlerde gruplar görmeye başladım . bir şey mi anlatmaya çalışıyorlar hepsi aynı örgüte mi bağlı anlayamadık. müzikal olarak nasıl olduklarını bilmiyorum fakat isimler abik gubik evet.
   
 10. valla hacı işte bu forumlardaki geri kalmışlar olarak bizler de anlamıyoruz. İlerici müzikmiş bu, sanatmış falan post sürreal :D
   
 11. rpm

  rpm

  Paralel bir yapılanma olabilir, dikkat edelim.
   
  nihilist bunu beğendi.
 12. Akustik enstrüman satışlarını yükseltmek amaçlı olabilir evet. Eskiden klasik gitardı hedef şimdi akustik özellikle akustik bas soranlarda bir artış var.
   

Bu Sayfayı Paylaş