Desultory

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Under_The_Runes tarafından 19 Ocak 2004 tarihinde açılan konu

 1. Bazı şeyler vardır insanı ilk gördüğü veya duyduğu anda etkisi altına alan, ben Desultory'nin müziğini bu duruma örnek olarak gösterebilirim.Metal müziğin önemli derecede geliştiği bir ülke olan İsveç'ten bir death metal topluluğu idi ,fakat şu an müzik çalışmalarına devam etmiyorlar.

  Piyasadaki ep ve albümleri;

  (EP) Forever Gone '92
  Into Eternity '93
  Bitterness '94
  Swallow The Snake '96  En çok etkilendiğim mükemmel albümleri "Bitterness" ı dinlerken buraya birşeyler karalamak istedim haklarında. Onların ilk duyduğum ve o günden beri asla elimden düşürmediğim çalışmaları.

  Şarkılar oldukça sert ve klasik çift kros death metal soundundan farklı,oldukça sağlam melodik bir o kadar duygusal rifler ve sololar içeriyor. Vocal hüzün dolu ve brütal.Grubun en önemli avantajlarından
  biride Thomas Johnson adlı harika bir enerjisi olan hızlı ve yaratıcı bir
  davulcuya sahip olmasıydı sanırım.

  Lyricler! Sanki her kelimesi benim için yazılmış, dinlerken kendimi buluyorum.Depresif ve varoluş sebebimimizi sorgulayan türde.Kısaca bu hayatta çektiğiniz tüm acıları özetleyen bir müziği ve lyricleri içeriyor.
  Desultory'nin müziğine resmen tapıyorum.Gerçekten yaratıcı ve özeller. Ne yazıkki baştada belirttiğim gibi adamlar dağıldı.Bugünlerde onlar gibi şarkı yapan bir grup daha kalmadığına inanıyorum.

  Burda bulunan ve bu grubu seven arkadaşlarda birşeyler eklerler umarım.
  It hurts so bad, I cannot breathe
  So lonely so lost, in misery
  Breathing a lie, I am denied
  Blindfold my eyes, I am to die

  Just give me a reason not
  To paint the future black
  When all my hope just fades away, just fades away

  I can see no future
  Here in front of me
  What's the point of living
  When I could be free

  So paint the edge with tears
  Of a perished emotion
  A wound so severe
  And much too deep to be erased
  By the healing hands of time
  That life has withered, and is gone forevermore.......

  Bir kaç lyric ile bitiriyorum sözümü.
   
 2. Bitterness albümlerini severek dinlerdim. Ama sonra galiba Gorefest gibi Death'n Roll'a yönelmişler ama dinlemedim. Bitterness'a bakarak o tarzda gitselerdi keşke diyorum bu arada nereden buldun bu albümleri ?
   
 3. İstanbul'da Akmarda falan vardı.

  Bir zamanlar......Şimdi bilemem.

  Bu arada evet son albümleri biraz daha değişik bir tarzdaydı ama sağlamdı.
   
 4. 14 yıl sonra albüm çıkardılar.
   
 5. Akşam, akşam buraya linki kopyalamadan günü bitirmek istemedim. 90'lı yılların ilk yarısı, death metal hegemonyası sırasında kurulup daha sonra Death n' Roll'a eğilmişlerdi, neyse ki 2010 çıkışlı albümleri Counting Our Scars ile epey kredi topladılar.. Benim nazarımda.

  Geçtiğimiz Haziran'da da Hellfest'e çıkmışlar. Sahne performanslarına (öküz gibi çalmışlar) ve vokalistin mimiklerine bayıldım. Pasaj ve solo çalarken kendisini müziğine kaptırmış. Ancak sanırım o gün için özel bir nedeni vardı, vokalin sesi baya çatallı.

   

Bu Sayfayı Paylaş