Gitar Boyama - Desen - Resim - Sticker Yapıştırma Üzerine

valla bişeyler yapmak ve yaptırmak istiyorum fakat nerede yaparlar bilemiyorum kendimde uğraşabilirim ama gitarımı çok sevdiğim için kıyamıyorum odamda 2 yatak var birinde ben diğerinde gitar yatıyo :)

Forumda bir arkadaş siyah gitarına sprey boyayla mermer deseni yapmıştı o boyanın markası falan nedir bilen birisi var mı? Ve nerde bulabilirim. Forumda aradım ama bulamadım o konuyu.

avatarımdaki stickeri önce internetten uygun ve basit bi şekil buldum.sora bi reklam ve afiş hazırlayan yere gittim.orada istediğim boyutta yapışkanlı kağıda bastılar onu.sorada gitara yapıştırdım

KeReMmM demiş ki:
Forumda bir arkadaş siyah gitarına sprey boyayla mermer deseni yapmıştı o boyanın markası falan nedir bilen birisi var mı? Ve nerde bulabilirim. Forumda aradım ama bulamadım o konuyu.

sanırım markası dupli-color olması lazımdı
bendede var o marka boyadan ama adını unuttum şimdi =)
fakat istanbulda ben bulamamıştım o mermer rengini veren modelinden
o arkadaşta ankaradaydı..

PICT11292.jpg

7kedi7eti7 demiş ki:
KeReMmM demiş ki:

sanırım markası dupli-color olması lazımdı
bendede var o marka boyadan ama adını unuttum şimdi =)
fakat istanbulda ben bulamamıştım o mermer rengini veren modelinden
o arkadaşta ankaradaydı..

Teşekkürler evet markası "dupli-color marble" mış. Sende olanı sanırım mermer deseni yapan değil dimi? Bakalım umarım bulurum İstanbul'da :)

açıklanacak birşey yok... :)

binding cok sevilen birşeydir, hatta dave_mustaine64 bindingi olan klavyelerde daha rahat calıyorum falan demişti, sanırım ben de buna katıldıgımı soyleyebilirim...

gitar yapan şirketler ise bu konuda gayet cimri davranıyor, ne kadar maliyeti artırıyor bilmiyorum ama mesela jackson japon gitarlarına kasa şekilliyse direk bindingsiz klavyeler cakıyor... birçok kişi de benim gibi düşünüyor demekki soruluyor bu soru... :)

kısacası, benim sorma nedenim kendi gitarımın da bindingsiz olması ve de benim ona da mumkunse bir binding yaptırmak istememdir :)

gitarın cok guzel olmus bur arada, güle güle kullan

selam beyler
ben de warrior'ıma ra'nın gözünü yaptırmak istiyorum. Sarı renk olacak ama stickerlardan falan haz etmiyorum pek. Bunun direk boya ve türevi şeklinde yapılması mümkün müdür, mümkünse nasıldır ?

sağolun ilginize bende çok sevdim rengini geldiğinde o gitar ne hallerdeydide toparladım şu öss muhabbeti bitince...yanlız arkadaşlar aklınızda bulunsun çıkma beyaz pikguard ve pot kapakları aranıyor bu gitara ve manyetik kapaklarıda.

merhaba arkdaşlar bende sticker işi ile profosyonel olarak uğraşıyorum merak ettiğiniz konularda yardımcı olabilirim size stickerlar hakkında.

hatta yapıp satıyorumda
http://www.turkrock.com/ftopic69006.html
başlıktan bana ulaşabilirsiniz.

arkdaşlar sticker yaptırıken bir yere baskı kağıdınızın kaliteli olmasına özen gösterin zira bu yapışkanlı kağığtların adileri çıkarken gitarınızın üstünde iiz bırakabilir bir kısmı kalır kazımak zorunda kalırsınız oda gitarınıza zarar verebilir.

Flareos demiş ki:
açıklanacak birşey yok... :)

binding cok sevilen birşeydir, hatta dave_mustaine64 bindingi olan klavyelerde daha rahat calıyorum falan demişti, sanırım ben de buna katıldıgımı soyleyebilirim...

gitar yapan şirketler ise bu konuda gayet cimri davranıyor, ne kadar maliyeti artırıyor bilmiyorum ama mesela jackson japon gitarlarına kasa şekilliyse direk bindingsiz klavyeler cakıyor... birçok kişi de benim gibi düşünüyor demekki soruluyor bu soru... :)

kısacası, benim sorma nedenim kendi gitarımın da bindingsiz olması ve de benim ona da mumkunse bir binding yaptırmak istememdir :)

gitarın cok guzel olmus bur arada, güle güle kullan

elinde güzel mapple klavye varsa orta halli verim sana bu klavyeyi bindinge doy :D.Ciddiyim

benim gitarımda askının azizliğiyle 12. perdenin eni kadar bir çizik var ve birazda derin orayı sprey boyayla sanki bir şekilmiş gibi gösterebilirmiyim veya bu işi nasıl bir boyayla yapmalıyım ?

bilmediğiniz çok önemli şeyler var.yapılan stcikerleriniz reklamcılardan yapılıyor.zamanla sıcak soguk ter vs den dolayı enstrumanın boyasına işliyor ve zamanla dahada ılerleyerek agaca ulasıyor.agaca ulastıgındada akustık ve gıtarın ıc kasa dızaynındaki pi rasyoneli yok oluyor.böylece gitarınızın uzama sesi kısalıyor.Bu iş için öncelikle saglam paraları gözden çıkartın gitarınızın neresıne uygun gorduysenız stcikeri orasını ince zımparayla kazıyın ve lazer baskı dediğimiz sistemle stcikerinizi yaptırınız işlem tamamlandıktan sonra tamamen yada yapılan bölüme gobelag dediğmiz cilayı atınız karşınızda çiçek gibi çıkartma olur.tarafımca denenmiştir.(NOT:Böyle 1 işlem için lazer baskıya vermeniz için sipariş sayısı enaz10 ve aynı desen olmalıdır çünkü kalıplardan yapılmaktadır.)

Geri