Art Abnormal (Avante-Garde, Crossover) - Londra/BK

Kendimden bahsetmeyi pek sevmem; merak eden kişisel siteme (http://www.onurerbas.com) bakabilir. Kabaca anlatıp geçeyim. Hali hazırda SAE Institute'ta Ses Mühendisliği okumaya devam ediyor ve uzun zamandır müzikle uğraşıyorum. Şu anda ayrıca Oojami (http://www.oojami.co.uk) grubunda sessioning vaziyetlerindeyim. Daha önce çeşitli cover gruplarında, ayrıca iki beste grubunda çalıştım. Golgota (Tee 1998) ve Kırk Oda (2005) bu gruplar. Tamam yeter daraldım. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.

Art Abnormal, 2005 yılı sonundan beri uğraştığım kişisel projem. Ses tasarım, midi editing, bas gitar, elektro gitar ve vokaller bana ait. Ayrıca kayıt, miks ve masteringi de kendi ev stüdyomda yapıyorum.

Bugün bir şarkı çıkardım sonunda.

Dinlemek için: http://www.myspace.com/artabnormal

Sevgiler.

Onur

Hoşgeldin Onur kardeş :)
Tekrar görüşmek güzel.

Şarkıyı dinledim ama tekrar dinlemem gerek yorumlayabilmem için.

Yakında görüşürüz :)
MG

ooo, onur sonunda geldi parça ha. şu an bulunduğum kafede müzik dinleyemiyorum, ama en kısa zamanda dinleyeceğim ve yapacağım eleştirilerle seni avam-kart bir konuma oturtmayı planlıyorum, hazırlıklı ol. 8O

ama şimdiden belirteyim ki, estetik kavrayışı ve bütünlüğü bence üst seviyede olan biri kesin titiz ve bütünlüklü bir iş çıkartmıştır. bu açıdan da parçandan öğreneceklerim olduğunu tahmin ederek ve umarak müziğini dinleyeceğim zamanı bekliyorum.

az sonra başka bir kafeye gidip dinleyeyim en iyisi :)

başarılar.

Selam Onur kardeş :)

Sonunda şarkını adam gibi dinleyebildim, Myspace'ten.
Çünkü Megaupload sayfasına "erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir" diye yazıyor, haberin olsun.

Şarkıya gelince...
İlk girişte Incubus ya da Korn, sözler girince Manga dinliyor gibi oldum.
Ama genel yapı ve kullanılan sesler çok hoşuma gitti. Özellikle gitar soundu modern rock için çok uygun.
Çalım olarak da gayet başarılı.

Davullar benim takıntılı olduğum bir konu :)
O nedenle pek sevemedim davulları.
Hem soundu hem de zaman zaman diğer seslerin gerisinde kalıyor gibi olması rahatsız etti beni.

Aslında bir tür çıkmaz şu davul işi.
Canlı kaydetme şansı yoksa ya loop kullanıp (benim gibi) eldeki malzemeyle yetineceksin, ya da akustik davula en yakın şekilde yazmaya çalışacaksın.
İki seçenek de tam istediği gibi olmuyor insanın bana göre ama yapacak bir şey yok.

Umarım bir gün canlı kaydetme şansımız olur.
Aslında yazım davullarda teknolojik sound kullanmak da bazen güzel sonuç verebiliyor. Yani madem akustik gibi olmuyor bari tamamen sentetik olsun :)

Neyse....

Uzun lafın kıssası, bence geçen zamanda çok yol katetmişsin. Okul sana yaramış :)
Buralarda (ya da oralarda) güzel işler yapacağına inanıyorum.

Kendine iyi bak.

Sevgiler :)
MG

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba Murat abi. Öncelikle teşekkür ederim.

Davullar konusundaysa haklısın. Bundan sonra, -parçaların gidişatını da düşündüğümde- daha sentetik sesler kullanmayı düşünüyorum ben de.

Şarkı yeniden İngilizcesi için bir düzenlemeden geçeceğinden ötürü belki de komple değiştiririm davulları. Yani hem ses olarak hem de yazdığım partisyonlarla da oynamayı düşünüyorum.

Düşün düşün dur... Başka işimiz yok zaten. =) Ahaha.

Bu arada bu tür sitelere (Megaupload vesaire) erişimi engelliyor osla gerek Türk Telekom; çünkü burada açılıyor. Başka formül bulayım indirilebilmesi için...

Tekrar görüşmek üzere.

Onur

Not: Yeni şarkı yapmışsın sen de. Yarınki konseri bir atlatayım, kulak kabartıp dinleyeceğim ben de.

Geri