Prosesör Ve Kulaklık Hk.

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Gomez tarafından 30 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. Prosesör amfi görevi mi görüyor kulaklıkla ve kulaklık olmadan? O da mı sesi yükseltiyor? Ben amfi kullanmayacağım kulaklık kullanacağımdan dolayı. Ses yükselmez mi o zaman kulaklığı prosesöre bağlasak veya bağlamasak? Kullanacağım prosesör ya XT Pod Live ya da XT pod
   
  Son düzenleme: 30 Aralık 2014
 2. Preamp görevi görür genelde prosesörler -son teknolojiler farklı olacak, belki de hali hazırda vardır bilmiyorum-. Yani Line seviyesinde ses sağlıyor diye biliyorum.
  Asıl duyduğumuz sesi o hale getiren, yükselten ise poweramp ya da power amfi. Hani amfi diyince aklınıza yuvarlak hoparlör geliyor ya, işte ordan o ses amfinin power/güç katı ile çıkıyor. Bugün bir prosesörü, bir kabine bağlamak isteseniz -hani şu büyük olanlar- bir power amfiden geçirerek bağlayabilirsiniz.

  Evdeki bilgisayara taktığınız ikili speaker'ları da prosesöre takabilirsiniz. "E ama power amfi kullanmadık, nasıl ses gelecek?" derseniz; bildiğim kadarıyla bu evdeki basit hoparlörlerimiz kendinden power'lı sanırım. Hoparlörler ikiye ayrılıyor bu açıdan zaten 'aktif' ve 'pasif' olmak üzere. Aktifler kendinden beslenebilen hoparlörlerken pasifler bir poweramp'e ihtiyaç duyuyorlar.

  İşte kulaklıklarda bildiğim kadarıyla düşük watt'da güç ile çalışıyorlar, yani lafı çok uzattım -belki yazdıklarımda hata olabilir tam emin değilim- ama özetle prosesörü kulaklığa bağlarsanız kulaklık elbette sesi yükseltecektir.
   
  Gomez bunu beğendi.
 3. Son 4 yılını prosesör ve kulaklıkla geçirmiş biri olarak kısaca, üzerinde amfi modellemesi olan bir prosesör yeterlidir. Bir de kaliteli bir kulaklık (mümkünse monitör-referans kulaklık) ile iyi verim alırsın.

  Kulaklık için verebileceğim bir tavsiye, mümkünse kulak içi alma. Hep kulak içi kulaklık kullandım, artık kulağım agrı yapıyor ara ara, sırf bu yüzden amfi arıyorum.
   
  Gomez bunu beğendi.
 4. Gitarı ikinci el alacağım için sıfır alınan bir gitarla yine de aynı ayarları yaptırmalı mıyım?
   
 5. Merhaba,
  Yazdıklarınızı anlamak için iki defa okumak zorunda kaldım . Lütfen! bana yabancı olduğunuzu söyleyin. Sanki yazdıklarınız google translate' den çevrilmiş ...:confused:
   
 6. :LOL: Yabancı dil öğrencisiyim, o yüzden olabilir de olmayabilir de. Şimdi kurduğum bu cümleden dolayı da umarım bir şeyler çıkmaz :ROFLMAO:
   
 7. Türkçe'niz derdinizi anlatamayacak kadar kötü...
  Amacım sizi yargılamak değil... ama gerçekten derdinizi tam olarak anlatamıyorsunuz... :(
   
 8. ingilizce düşünmeden konuşsana kardeşim. türkçe düşün :D düşünemiyorsan diyecek bir şeyim yok zaten. he bir de iyi bir kulaklık al temiz patlamadan ses versin.
   
 9. Belki de buradan başlamalıyım. :)
   
 10. wwzws
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş