Prosesör Ve Kulaklık Hk.

Prosesör amfi görevi mi görüyor kulaklıkla ve kulaklık olmadan? O da mı sesi yükseltiyor? Ben amfi kullanmayacağım kulaklık kullanacağımdan dolayı. Ses yükselmez mi o zaman kulaklığı prosesöre bağlasak veya bağlamasak? Kullanacağım prosesör ya XT Pod Live ya da XT pod

Son düzenleme:
Preamp görevi görür genelde prosesörler -son teknolojiler farklı olacak, belki de hali hazırda vardır bilmiyorum-. Yani Line seviyesinde ses sağlıyor diye biliyorum.
Asıl duyduğumuz sesi o hale getiren, yükselten ise poweramp ya da power amfi. Hani amfi diyince aklınıza yuvarlak hoparlör geliyor ya, işte ordan o ses amfinin power/güç katı ile çıkıyor. Bugün bir prosesörü, bir kabine bağlamak isteseniz -hani şu büyük olanlar- bir power amfiden geçirerek bağlayabilirsiniz.

Evdeki bilgisayara taktığınız ikili speaker'ları da prosesöre takabilirsiniz. "E ama power amfi kullanmadık, nasıl ses gelecek?" derseniz; bildiğim kadarıyla bu evdeki basit hoparlörlerimiz kendinden power'lı sanırım. Hoparlörler ikiye ayrılıyor bu açıdan zaten 'aktif' ve 'pasif' olmak üzere. Aktifler kendinden beslenebilen hoparlörlerken pasifler bir poweramp'e ihtiyaç duyuyorlar.

İşte kulaklıklarda bildiğim kadarıyla düşük watt'da güç ile çalışıyorlar, yani lafı çok uzattım -belki yazdıklarımda hata olabilir tam emin değilim- ama özetle prosesörü kulaklığa bağlarsanız kulaklık elbette sesi yükseltecektir.

Son 4 yılını prosesör ve kulaklıkla geçirmiş biri olarak kısaca, üzerinde amfi modellemesi olan bir prosesör yeterlidir. Bir de kaliteli bir kulaklık (mümkünse monitör-referans kulaklık) ile iyi verim alırsın.

Kulaklık için verebileceğim bir tavsiye, mümkünse kulak içi alma. Hep kulak içi kulaklık kullandım, artık kulağım agrı yapıyor ara ara, sırf bu yüzden amfi arıyorum.

Prosesör amfi görevi mi görüyor kulaklıkla ve kulaklık olmadan? O da mı sesi yükseltiyor? Ben amfi kullanmayacağım kulaklık kullanacağımdan dolayı. Ses yükselmez mi o zaman kulaklığı prosesöre bağlasak veya bağlamasak? Kullanacağım prosesör ya XT Pod Live ya da XT pod
Merhaba,
Yazdıklarınızı anlamak için iki defa okumak zorunda kaldım . Lütfen! bana yabancı olduğunuzu söyleyin. Sanki yazdıklarınız google translate' den çevrilmiş ...:confused:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,
Yazdıklarınızı anlamak için iki defa okumak zorunda kaldım . Lütfen! bana yabancı olduğunuzu söyleyin. Sanki yazdıklarınız google translate' den çevrilmiş ...:confused:

:LOL: Yabancı dil öğrencisiyim, o yüzden olabilir de olmayabilir de. Şimdi kurduğum bu cümleden dolayı da umarım bir şeyler çıkmaz :ROFLMAO:

Türkçe'niz derdinizi anlatamayacak kadar kötü...
Amacım sizi yargılamak değil... ama gerçekten derdinizi tam olarak anlatamıyorsunuz... :(

ingilizce düşünmeden konuşsana kardeşim. türkçe düşün :D düşünemiyorsan diyecek bir şeyim yok zaten. he bir de iyi bir kulaklık al temiz patlamadan ses versin.

Geri