A2 Ehliyet Hakkında

B sınıfı ehliyetim var tekrar yazılı sınava girmem gerekiyor mu? Kurs ücreti trafik vs dahil ne kadar tutar. B ehliyeti geçen ay alırken 350 lira harç mı ne yatırdım. Motorda da onu ve trafik ücretini ayrı mı yatırmam gerekiyor. Yani B ehliyeti olan birine A2 ehliyet almak toplamda kaça patlar.

hayır yazılı sınava girmeyeceksin sadece direksiyon sınavına gireceksin. kurs fiyatları çeşitlilik gösteriyor 250 - 350 arası vs vs tabi bir de sınav harç ücretini ödeyeceksin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu vergi dairesine b ehliyeti alırken ödediğim 350 lirayı yine yatırmam gerekiyor mu? Yada trafik ücreti vs. Sınav harç ücreti ne kadar?

hatırladığım kadarı ile,sürücü kursundan eğitim aldığına dair sertifika alıyorsun.sonra sınava giriyorsun.harç 130 civarındaydı..

sınav harcı hatırladığım kadarı ile 50 lira civarı bişey idi . kaba bir hesap yapacak olursak a2 ehliyeti sana yine 550-650 lira civarına patlayacak. prosedür aynı b ehliyeti gibi harcı vergisi falan. sadece yazılı sınava girmeyeceksin

sınav harcı hatırladığım kadarı ile 50 lira civarı bişey idi . kaba bir hesap yapacak olursak a2 ehliyeti sana yine 550-650 lira civarına patlayacak. prosedür aynı b ehliyeti gibi harcı vergisi falan. sadece yazılı sınava girmeyeceksin
doğru,eski ehliyet iptal edilip B ise yanına A2+B ekleniyor.ve sonuçta yeni ehliyet harcı vs..para hepsi

yazılı sınava da giriyorsun hocam. ilk yardım ve trafiği araba ehliyetinde verdiğin için şimdi sadece motosikletin yazılı sınavına giriyorsun. aşağıdakilerden hangisi motosiklet sinyalidir falan diye sorular çıkıyor zaten , çalışmanıza gerek yok

Yazılı sınav yok, sistem değişti arkadaşlar. Direk kursa yazılıyorsunuz, sonra direksiyon sınavına giriyorsunuz B ehliyetiniz varsa(Aynı şey A2 sahibi olup , B sınıfı ehliyet alacaklar için de geçerli..Direksiyon sınavındaki kurallar da değişti eskiye göre. Hatta en son yasa değişikliğiyle motosiklet ehliyetleri 3 sınıfa ayrıldı. 15bg'e kadar, 35bg'e kadar ve 35bg üstü olarak.Bu yasa ne zaman uygulamaya geçecek bilmiyorum maalesef. Şuan direksiyon sınavları da şöyle

:

Ayrıca kurs ücreti, direksiyon sınav harcı(Geçen sene 50 Tl idi, kurs benden 80 almaya çalıştı,başka bi kursa sordum 110 dedi felan, milii eğitimin sitesinde bildiriliyor her sene ne kadar olduğu kazıklanmayın kurslara), ehliyeti çıkarmak için vergi dairesine harç(geçen sene 110 lira civarıydı) ve son olarak da ehliyet tekardan basılacağı için kart parası(Geçen sene 107 Lira idi, evet yanlış duymadınız küçücük kart 107 lira) hepsi bu :)

Gördüğüm kadarıyla da Ankaradasınız, Kaan Tuna ile görüşün derim. Ankaradaki en iyi motosiklet eğitmenidir benim gözümde, eğitim almadan başlamayın mümkünse. Ayrıca youtubeda Altın Elbiseli Adam kanalını takip ederseniz bolca eğlenip, motosiklet hakkında bolca bilgi öğrenebilirsiniz.

@berketan bir soru soracağım,bendeki motor ehliyeti A2 , ehliyetler 3 sınıfa ayrıldı demişsiniz eski ehliyetler için level sınavı yaparlarmı bunlar? bg nin anlamı nedir?Hp danmı bahsediyorsun?

Geri