Amfi Kabin Arası Erkek-dişi Uzatma Kablosu

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda KrulH tarafından 31 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. KrulH

KrulH

31
    28
    406
  2. Elektronikçilere yaptırabilirsin. Elin havya tutuyorsa kalın bir hoparlör kablosunun (amfi için istediğini belirt, tutup müzik seti hoparlörü için olanını vermesinler, onlar incedir. Amfi için olanlar ayrı, daha kalındır) iki ucuna dört lehim, bitti gitti.

Son düzenleme: 31 Aralık 2014
    KrulH bunu beğendi.
  3. KrulH

KrulH

31
    28
    406
    Anladım yaptırmak daha mantıklı olacak galiba.

4. Yurtdışından beklersin. Hele christmass hesabı ortam karışık, geç ulaşır eline.

5. selam,
    Media Markt de.hamanın setleri var.oradan bulabilirsin.

KrulH bunu beğendi.
  6. KrulH

KrulH

31
    28
    406

20141231_114910.jpg

Bu kablo uygun mudur ?

7. Benim kullandığım bundan farklı. İç yapısını da görmek gerek. Kutuplar şu tarz ise sorun yok:

KrulH bunu beğendi.
  8. Benim naçizane fikrim uğraşma, git 6 metrelik sağlam bir hoparlör kablosu al. Uzatmalar çıkar, temassızlık yapar bişey olur, tüplüyse amfin çıkış trafosunu eline alırsın.

KrulH bunu beğendi.
  9. Kalın görünmesi önemli değil iletken çapı önemli :D Fotoğraftaki kablo muhtemelen mikrofon kablosu, kablonun çapı 0,22 mm2 yani o kabloyu bağlar seside güzel açarsan buhar yapabilirsin o kabloyu :D
    2x1,5 mm2 twinax hoparlör kablosu ihtiyacın olan. Tünelde klotz twinax ile hoparlör kablosu yaptırmak istiyorum, yalnız bir ucu dişi jack olacak dersen yaparlar.

KrulH bunu beğendi.
  10. KrulH

KrulH

31
    28
    406
    Zaten adama hoparlör kablosu lazim dediğimde bakışlari bana güven vermemişti. Ülkemin klasik esnafi bilmediği halde gitmiş işe yaramaz kablo vermiş bana. Adam 5-10 tl kazanacak diye ben ekipmanimi riske atiyorum.

11. Ne yazıkki öyle, Türkiye' de müşteri olmak ciddi bir bilinç gerektiriyor.

KrulH ve inhumanform bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş