Prova Odası Için Yardim

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda baristemelci tarafından 1 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar ismim Barış. Öncelikle herkesin yeni yılını sağlık ve başarı ile kutluyorum. Forumu uzun suredir takip ediyorum ama birkaç konuda yardima ihtiyacim oldu ve sizlere danışmak istedim. Öğrenciyiz ve aynı zamanda işlerimizi yürütebilecdğimiz bir studio açmaya karar verdik. Yerimiz var birde prova ekleyelim dedik.

Sormak İstediğim alanımız 8 ile 10 mt2 arası tam emin değilim ölçemedim bugün. Bateri konusunu hallettik fakat monitor olarak neler gerekli. Ikı tane Rcf 322A 12inç aktif monitör alabiliriz. Bunları genel ses olarak kullanabilirmiyiz yeterli olur mu yoksa bir vokal ben kendimi rahat duyamıyorum diyebilir mi. Kitle zaten yakın çevremiz yani öğrenciler, arkadaşlarımız olacak.

12 kanal mixer yeterli olur diye dusunuyorum efekt katıda mevcut.Gitar amfisi olarak ne kullanabiliriz. Boyutları en az ne şekilde olmalı. İlk seferlerde bir bass amfisi ve bir gitar amfisi yeterli olur mu? Birde model olarak yazabilir misiniz rica etsem. Kullanılabilir ve ucuz önerilerde bulunabilirseniz cok sevinirim malum öğrenciyiz ikinci el almak zorundayız.

Davul mikrofon setine şimdilik ihtiyacımız yok diye düşünüyorum yanlış düşünüyorsam lütfen aydınlatın beni. Dinamik mikrofon olarak ne önerirsiniz 3 4 tane almak gerek beta58 tarzı mikrofonlar bende isterim ama o malum bütçe az 'o kadarına gerek yok şu tarzlar, şu markalar, mikrofonlar işinizi görür' diyebilir misiniz.

DI BOX da almak gerek kaç tane dı box ilk seferlerde işimizi görür en uygun fiyatlı dı boxlar hangileridir.

Tabi bunlarda akustik yalıtımda önemli bir unsur ama biraz bilgi birikimim var çevremde yardımcı olabilecek bir kaç insan var fakat desteğe ihtiyacım olabilir onun için ayrı konu açabilirim. Şimdilik soracaklarım bunlar. İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim..Saygılar.

Son düzenleme: 2 Ocak 2015

Bu Sayfayı Paylaş