Sesim Ile Ilgili..

'Müzik - Genel' forumunda St.Lucifer tarafından 3 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar öncelikle merhaba, belki bileniniz vardır ben Lordi gibi söylüyorum. O tarzın adını doğru dürüst bilmiyorum aslında, sonralara bu şekilde diyorum.. Şimdi, size sormak istediğim.. Bu sesi nasıl geliştirebilirim? Çünkü kendi gözlemlerime dayanarak söylüyorum ki söylerken nota veremiyorum. Bunun eğitimini veren yerler var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

  Not: Video'yu snapchat ile kaydettiğim için kısa..

   
 2. O tarzın bir adı yok zaten. Daha doğru ve iyi örnekleri mevcut. Dio, Russell Allen and Jorn Lande gibi... Bence önce göğüs ve kafa sesinde kendi rezonansınızı doğru düzgün bir hocayla geliştirip, ardından daha distorte bir tarz oluşturmanız daha doğru olur. En baştan duyduğunuz gibi söylemeye çalışmanız sadece sesinizi çok zorlamanıza, oluşturmanız gereken rezonans bölgeleri yerine gırtlağa yüklenmenize sebep olur.
   
 3. Eskiden zorlanıyordum fakat gün geçtikçe sesin daha güzel çıktığını fark ettim, boğazıma fazla yüklenmiyorum söylerken..
   
 4. Pratik yapmak farkındalığı arttırır fakat kendiniz 1 adımla gideceğinize hoca ile 10 adım gidersiniz.
   
 5. Nasıl bir öğretmen aramalıyım peki?
   
 6. Gideceğin bir şan hocası sana nota ile sesleri kullanmayı öğretecek metal sound vokal yapmak için bi işe yararmı bilmem ben şan dersi aldım ama o tarz için bir faydası olmadı tavsiyem taklit et ses telleri söyledikçe güçlenir ben bunu iron maiden söylerek çalıştım
   
  St.Lucifer bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş