Ürün Kaç Gün Rezerve Edilebilir?

'Forum Meydanı' forumunda mnsth tarafından 3 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Herkese merhabalar ve iyi yıllar.

30.12.2014 tarihinde bir ürünü almak isteyen arkadaşı aradım. Öncesinde de onunla ilk irtibatımız 26.12.2014teydi. Herneyse ürünü kesin alıcam falan dedikten sonra yılbaşından sonraki gün kargolar açıkken ben yollarım ücreti sende kargoya atarsın dedi. Bu arada bu ürünü alacaksan bak bende bu üründe var dedim işine yarayabilir bi bak istersen dedim. Al diye söylemiyorum bakarsın almak istersen alırsın bunu da dedim. Eyvallah dedik bitirdik.

Malumunuz sonrasında resmi tatil oldu yılbaşından sonrası da. Arkadaştan ses gelmedi, yazdım. 01.01.2015 akşam saatlerinde yazdım. İlk ürün kesin diğer ürüne daha bakamadım dedi eyvallah dedik.

Bugün oldu yani ayın 3'ü hala bir ses çıkmayınca yine yazmak istedim sonuçta ben almak isteyen arkadaşı tanımam o beni tanımaz. Tarzlarımız başka yani belli.

Dedim ki bak neredeyse seninle konuştuğumuzdan sonradan itibaren arkadaşım almak istiyor ürünleri ama erteliyorum onu dedim. Kesin kesin bi yere kadar yani benim mantığımda sonuçta her ne kadar almak istesen de "söz" ile ayırmak 2 gün olur 3 gün olur. Buradaki olayda "günler" girdiği için bana saçma geldi yani ben neden tanımadığım birinin "kesin" lafına göre 1 hafta bekleteyim ürünü.

Dedim almak isteyen bu arkadaşa, kusura bakma alma niyetin olsa bir şekilde yollanırdı ücret. Sonra şova vuruldu biraz olay, tatil kargo kapalı neden para yollayayıma döndü de. Sonuçta bizlerde alışveriş yaptık. Cuma akşamlarından az mı para çıkarmışlığım olmuştur satan arkadaşa ayıp olmasın ve niyetimi bilsin diye. Alamadığım kaçırdığım 1 - 2 üründe oldu yani almak istediğim ama para çıkaramadığım.

Neyse olay bu ben öyle yazayım istedim. Haklı ya da haksız olmak çok umurumda değil yani bana sadece kesin alıcam lafıyla 1 hafta ürün bekletmek saçma geldi.

Tekrardan da kusura bakmasın alıcı arkadaş bi 3 gün daha bekletemezdim.

wolkN, aumit, Mustafa İLKER ve 1 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş