Gitar Alacağım

'Elektro Gitarlar ve Akseuarları' forumunda slashist tarafından 5 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. Hepinize merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. Bundan bir kaç ay öncesine kadar elektro gitara başladım. Öğrenci olduğumdan dolayı gitarın parasını kendim vermek zorunda kaldım. Kısacası cort x2 markalı gitarı aldım. Şu sıralar gitarın tonundan hoşlanmamaya başladım. Artık bana cazip gelmiyor. İstediğim tonlar genelde GnR , Deep Purple , Skid Row gibi grupların tonları. Sizden isteğim şu ; elimde yaklaşık olarak 800 lira bir bütçe var. Bu tonları karşılayacak ve yaklaşık 1 1,5 yıl beni idare edebilecek bir gitar istiyorum . Acaba öneride bulunabilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler :)
   
 2. Yapma evladım. Yol yakınken vazgeç. Başka mesaj da atma. Hatta hemen sil üyeliğini. Huzurun kaçmasın bu yaşta.

  İçimden geldi yazdım. Bak şimdi 2 dakkaya kalmaz şenlenir başlığın :D
   
  yuriyigit ve tunckk bunu beğendi.
 3. Neyse sanırım iş başa düştü. :)
  İlk soru:
  Amfi nedir?
  Devamında da:
  Efekt olarak birşey kullanıyor musun? Evet ise nedir?
   
 4. Benden önce insafa gelmişsin yine de, umarım adam da arkasına bakmadan kaçmamıştır mesajı görünce :)

  Bir kaç ay önce üye olaydın keşke. Öyle gruplar yazmışsın ki her biri bir mübarek ama kullandıklarının da maliyeti Buda Niirvanasının da ötesinde. Öyle bir gitarla bitecek iş değil. Tonun temeli gitarla beraber amfidir. Skid Row'u bilmiyorum ama Ritchie Blackmore yıllarca Vox (gizli hastalığı imiş meğerse) ve esrarengiz bir Marshall kullandı. G'nR ise modlu bir Marshall. AFD olarak aratırsan hakkında bol bol bilgi mevcut.

  Amfin idare eder bir şeyse sen önce Line 6 POD V2.0 bir prosesör kap. Bu kadar farklı soundu bir gitarda toplaman zor. Hem strat hem LP tonu birarada hayal. Bir de Tube Screamer tabanlı bir pedal edin. Onu gaini kısık sesi açık tonu da kafana göre sololarda kullanacaksın.
   
 5. İyi kötü cevapladığınız için teşekkürler :) Dediğim gibi bü işlerde yeniyim düşünemedim ne tarz bilgileri yazmam gerektiğimi. Öncelikle prosesör üm yok. Kullandığım Amfi nin markası ise Marshall mg15cf 15w . Bunun dışında başka bir bilgi geremiyor galiba ?
   
 6. Elindeki amfi yetersiz açıkçası. O amfiye 10bin dolarlık gitar bağlasan nafile. Öncelikle bir POD V2.0 almaya bak. İkinci elde 250 300 liraya o tonları başka alette bulamazsın. Otuz küsur amfinin drive ve clean ton modellemesi, yeme de yanında yat. Çalımın ve bütçen geliştikçe amfi ve gitarda daha ileri gidersin.

  Ha, bütçe elverirse en azından Cort'u sat ikinci el de olsa bir Epiphone LP almaya bak. Epi, POD, MG hatırısayılır bir süre götürür seni.
   
 7. Yorumun için saol :) Peki önerebilceğiniz bir amfi varmı ? Dediğim gibi öğrenci olduğum ve bütün herşeyin parasını ben ödediğim için çok uçuk fiyatlarda ekipmanlar alamıyorum .
   
 8. Ben açıkçası 120 - 150 TL.ye bile prosesör ile işini göreceğini düşünüyorum. İlla Line 6 POD olması şart değil. Zoom G1, Digitech RP 50 ya da Line 6 Pocket Pod bile işi kurtarır. Ha ama gitar nereye kadar tatmin eder onu bilemem.
   
 9. Şu prosesör ile biraz çal, takıl, kulağını aç. Öbür türlü alacağın amfinin zaten en azından 25 cm hoparlör çapı olması gerek netlik adına, o da masraf. POD, MG'nin dezavantajlarını örter büyük oranda.

  Valla Selçuk, o kadar çok ve farklı dönem, tarz olunca benim aklıma direk POD geliyor ilaç olarak.
  Bu arada, niye kimse yıllardır King Diamond, Motörhead, Saxon, Scorpions, Venom gibi babaların tonlarını sormuyor? İlginç :cautious:
   
 10. Çözümün seni 1-1.5 yıllık idare etmesinden bahsetmişsin. Bu süreçte para biriktirip daha iyi ekipmanlar alma niyetin var sanırım. Öyleyse prosesör bu süreçte seni rahatlıkla idare edecektir bence de. Cebinde paran da kalacaktır biriktirmek adına. Yukarıda konuşan deneyimli abilere katılıyorum.
   
 11. Destekleriniz için çok teşekkürler :) En kısa zamanda dediklerinizi yapmaya çalışacağım .
  King Diamond Saxon Scorpions gibi efsaneleri kim bilmez ve ya sevmez ki ? Fakat bir Skid Row bir GnR bir ve ya çok dinlemesem bile Slayer tarzı grupların tonlarını daha çok seviyorum galiba :)
   
 12. Soru öyle ortaya idi, dikkatimi çekmesi senin başlığa denk geldi sadece. Seni yargılamak, sorgulamak gibi bir niyet sözkonusu değil. Skid Row, Deep Purple demişsin zaten bunlar yeter. Yeni kuşaklardan kaç kişi biliyordur bunları :)
   
 13. smoooke on the waater fire in the skyy:cool:
  gitarımı slınca öğrendiğim ilk şarkıdır :D

  çoğu kişi sevmiyor önermiyor sanırım ama ses kartı sıkıntın yoksa bilgisayara bağlayıp da tıngırdatabilirsin biraz. çok güzel olmasa da değişik sesler alınıyo.
   
 14. Sevmemekten ziyade ilgilenememekten. İşin o kısmını bilenler de bu tür başlıklara gelecek ki alternatifler çoğalsın.
   
 15. biriktir birazdaha kardeşim bir ibanez prestige al 2.el 2550 ve muadili modellerden ömürlük olsun
   
 16. Valla sadece gitarla o iş çözülseydi keşke.
   
 17. Bu gitarı deneyen bir daha Schecter gitarlara bakmaz ve kötüler bence. Fret kesimleri ele takılır, klavye rahat değil, teller bend atmak için çok sert. Benim denediğim aynen bu durumdaydı.
   
 18. Schecter gitarları bende denemiştim.(Hatırladığıma göre markası hellriser idi) Bana çok cazip gelmemişti. Şimdi en kısa zamanda prosesör ve amfimi değiştirmeye calısacağım. İlerleyen zamanlarda da gitarımı değiştiririm. Bir ihtimal biraz daha idare edip jackson tarzı gitarlara yönelebilirim.
   
 19. Prosesör için bir alternatif de 2. elde çok uygun olan Behringer Vamp2 olabilir. Uzun süre kullanmıştım. Kesinlikle yabana atılacak bir cihaz değil. Hem Line6 POD ile hemen hemen aynı hem de pedalları var.
  Amfi olarak da güzel seçenekler var 2. elde.
   

Bu Sayfayı Paylaş