Dikiş Aldırma

PArmağıma 3 dikiş atıldı ama işten aldırmaya gidemedim bir türlü. Dikişlerin dışarda kalan kısımları ben uyurken kopmuş. Yarada kapanda dikiş iplerinin içerde kalan kısımlarıda gorunmuyor. Nasıl alırlar bunu yada hangi bölüme gitmem gerekiyor? Öğleden sonra gitsem sıra bulur muyum?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Soruyu anlamadın sanırım. Gitmem gerekiyor mu demedim hangi bölüme gitmem gerekiyor diye sordum.

İçerde kalan kısımlar kuvvetle muhtemel eriyecektir, o diktikleri ipimsi şey eriyor zaten bir süre sonra. Bu sebeple içerdekiler ne olur diye korkmayın. Ama ihmal de etmeyin.

Cilt yaralanmalarında genellikle ipek (siyah) ya da prolen (mavi) iplikler kullanılır. İkisi de eriyen malzeme değildir. O yüzden bunların alınmaları gerekir.

Acile kadar gitmenize de gerek yok aile sağlığı merkezinde de aldırabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dikiş attırdığım acile gittim eriyen dikiş değilmiş. Filmde görünmez mi dedim, görünmez dedi. Plastik cerraha gidecekmişim. Yıl olmuş 2015 erimeyen dikiş yapıyorlar hala.

İplikler ne renkti. Ve misina gibimi yoksa dikis ipligi gibi orgulumuydu. Egerki mavi renkli prolen ise mutlaka alinmasi gerekir. Eger seffaf renk yada mor ise muhtemelen emilebilen bir dikis atilmistir. Mavi misina (prolen) gibi bir iplik ise disarida kalan kisimlarinin kopmasi da enteresan. Herhangi bir hemsire veya aile hekiminizde alabilir

İplikler ne renkti. Ve misina gibimi yoksa dikis ipligi gibi orgulumuydu. Egerki mavi renkli prolen ise mutlaka alinmasi gerekir. Eger seffaf renk yada mor ise muhtemelen emilebilen bir dikis atilmistir. Mavi misina (prolen) gibi bir iplik ise disarida kalan kisimlarinin kopmasi da enteresan. Herhangi bir hemsire veya aile hekiminizde alabilir

Malesef misina gibi olan plastik cerrah nasıl bulacak çıkarak bilmiyorum yarın gidicem işte.

Nasıl çıkaracaklar işte. Acildeki filmde görünmez dedi. Mr dese mr sırası 1 ay falan oluyor. Yada parmağı baştan kesip biçecekler :(

Yok be dostum. Bukadar can sikacak bir durum yok. Belki duserken icerideki kalan kisimda beraberinde cikmistir. Cikmamissa bile rahatlikla cikarilir. Mr a falan da gerek yok :) ankaraya gelebiliyorsan gel ben halledeyim

Çok kolay çıkar..dert yok.... Sevgili Evrenin dediği gibi MR vs gerekmez... Askerde iken ağız içinde daha hassas dikişler attığımdan bolca dikiş atıp aldım... Birinde bir asker kendi kafasına göre atılan dikişlerin cilt üstündeki kısmını kesmiş...2 3 hafta sonra o bölgede yoğun enfeksiyon olunca geldi... Onun kesisi ayak parmaklarında idi... 6 7 dikiş vardı.. Rahat rahat aldım... Bu anlattığınız cerrah için çok basit bir müdahale...Şimdiden geçmiş olsun...

Plastik cerraha gittim bir zararı olmaz bunun için parmağı kesmeye gerek yok dedi. Erimeyen dikiş dediğinde illa erir vücut atar onu falan dedi pek inandırıcı gelmedi. Gitar çalıyorum dedim etkilemez dedi. Yarın öbür gün sıkıntı yaratır mı dedim yok yaratmaz dedi. Bilemedim aranızda doktor varsa fikrini almak isterim. Şayet o içerideki dikiş ipi sıkıntı çıkarma ihtimali varsa özele gidip bir şekilde aldırmayı düşünüyorum. Ama doktor haklıysa boşuna tekrar parmağı kestirmek istemiyorum.

Geri