Vox Vt20+ Mı Yoksa Roland Cube 20gx Mi?

Bence elindeki gitarın tonu özünde bu kadar silik ve kötü değil konsept gereği geride kalmış gitarlar. LesPaul dan bu tarz tonlar çıkmaz. Tabi lespaul ün kendi karakteristik ton yelpazesiyle de böyle yumuşak müzikler yapabilirsin.
Anladim tesekkurler sanirim iki gitardan da almam lazim farkli muzikler icin birde hem telecaster hem lespaul ozelligi tasiyan gitarlar varmi mesela bi manyetigi single bi manyetigi humbucker olan p90 die bi manyetik olayi varmis o ne oluyor tam olarak ?

Bu arada amfiler Hakkında birşey sormak istiyorum VOX'un "Recording Out" çıkışı yok yani kayıtlarda iş görmez ancak CUBE ' de recording out çıkışıda var ve bu + bir özellik

Ama asıl sorum şu CUBASE in içine koyabilidiğim GUİTAR RİG gibi programlarla KAYIT yapsak yine kaliteli birşeyler alabilirmiyiz ? yoksa normal amfinin yerini tutumazmı ?

Bu arada amfiler Hakkında birşey sormak istiyorum VOX'un "Recording Out" çıkışı yok yani kayıtlarda iş görmez ancak CUBE ' de recording out çıkışıda var ve bu + bir özellik

Ama asıl sorum şu CUBASE in içine koyabilidiğim GUİTAR RİG gibi programlarla KAYIT yapsak yine kaliteli birşeyler alabilirmiyiz ? yoksa normal amfinin yerini tutumazmı ?

Roland'ın recording out çıkışı çapına göre gayet iyi sonuçlar veriyor hocam, ben sansamp gt2 ile kullanıyorum gayet memnunum. Önüne mikrofon koyup kayıt almaya da çalıştım ama iyi yalıtım istiyor. SE electronics x1 condenser mikrofonla kayıt almayı denedim ses baya dağıldı.

Roland'ın recording out çıkışı çapına göre gayet iyi sonuçlar veriyor hocam, ben sansamp gt2 ile kullanıyorum gayet memnunum. Önüne mikrofon koyup kayıt almaya da çalıştım ama iyi yalıtım istiyor. SE electronics x1 condenser mikrofonla kayıt almayı denedim ses baya dağıldı.
Yorum için sağol kardeşim gt2 ne oluyor bu arada benım sorum tam olarak şudyu sanal amfi ile cubase için kayıt yaparken normal amfi gibi kalite alabilirmiyiz demiştim ?

Hocam belirttiğin gibi amplitube, guitar rig gibi baya kaliteli programlar var fakat bence amfi ve pedalın yarini asla tutmuyor. İyi bir amfin yoksa en azından bir tane drive pedalın olması lazım bence. Gt2 dediğim analog pedal hocam, aynısını çok daha ucuza Antalya'da Mustafa bey ms pozitron markası ile üretimini yapıyor. Forumdan araştırabilirsin.

Hocam belirttiğin gibi amplitube, guitar rig gibi baya kaliteli programlar var fakat bence amfi ve pedalın yarini asla tutmuyor. İyi bir amfin yoksa en azından bir tane drive pedalın olması lazım bence. Gt2 dediğim analog pedal hocam, aynısını çok daha ucuza Antalya'da Mustafa bey ms pozitron markası ile üretimini yapıyor. Forumdan araştırabilirsin.
Valla suanda pedala vercek param yok ayricada pek sert muzik yapmiorum sanirim bunlar biraz debeme yanilma isi sizde cube 20gx mi var acaba

Valla suanda pedala vercek param yok ayricada pek sert muzik yapmiorum sanirim bunlar biraz debeme yanilma isi sizde cube 20gx mi var acaba
Yok hocam 15x var. Senin de dediğin gibi bu işler biraz da deneme yanılmayla halloluyor. Hocam bence bir şekilde bir amfi simulasyon programı edin. Dene, test et... Daha sonra imkanın varsa bir müzik markete gidip roland ve vox'u dene. Gerçi şu sıralar vox'u bulmak biraz sıkıntı sanırım. Bulabilirsen Roland'ı dene. En azından program ve gerçek amfi arasındaki farkı anlamana yardımcı olur. Ama şunu da belirteyim ki ben Roland'ın drivelerini hiç kullanmıyorum, beğenmiyorum. Bana çok yavan geliyor. Eğer pedal kullanmadan sadece amfinin driveleriyle idare etmeyi düşünüyorsan, muhtemelen yazılımlar senin için daha tatminkar olur. Ama kim ne derse desin tek yol senin her ikisini de denemen gerekir. Daha sonra da kullanım amacına göre ve maddiyatına göre bir karar vermen gerekir.
NOT: Sanırım bir gitar almayı düşünüyorsun. Öyle bir durum varsa üstte yazdıklarımın hepsini unutup önce alacağın gitara karar vermeni tavsiye ederim aksi takdirde kafan çok karışır.

Yarın VOX u ve CUBE denicem tünelde bir yer satıyor şuan VOX u ancak bu CUBE 20GX ile 15XL arasında çok fark var hocam fyatı bile nerdeyse iki katı gitar olarak şuanda HSS diziliminde bir telecaster düşünüyorum . MyDukkan.com :: Fender Modern Player Telecaster Plus :: Elektro Gitar
Sebebi ise sadece clean tonlardan yaralanmak deil hambucker manyetiği sayesinde azda olsa sert tonlardan da normal telecastere göre daha fazla yararlanmak istiyorum ancak şuanda Standart Telecaster ile ikisinin arasındayım ve deneyip öyle kara vereceğim zaten gitarı yazın almayı düşünüyorum ama amfiyi bu 2 hafta içinde alıcam İnşAllah

Arkadaşlar dün gittim ve adam VOX amfinin kalmadığını bir gün önce satıldığını söyledi Ama biryerde Daha Buldum Haftaya onu denemeye gideceğim eğer beğenirsem alacağım ama şuanda VOX'da karar ıldım cubedenedim ve VOX'un daha iyi olduğuna karar verdim Herkeze Teşekkürler :)

Geri