Presonus Audiobox Bağlantı Sorunu

Merhabalar,
Kısa süre önce 2. el olarak aldığım Presonus AudioBox Studio kayıt setini pek vaktim olmadığı için kurcalayamamıştım.
Bilgisayara gerekli kurulumları yaptım, deneme olarak gitar kaydı aldım 1-2 tane, hiçbir sıkıntı olmadı. Bunun üzerine birde vokal kaydı almak istedim. 48V'ı aktif hale getirdiğimde program ses kartını görmedi.
W60MVL.png

Bilgisayar ile ses kartı arasındaki kablo orjinal değil, sebebi bu olabilir mi sizce? Eğer buysa nasıl bir kablo almam gerek? Eğer değilse, sizce sorun nerde olabilir?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@zencikapici kayıt setini aldığım kişiymiş zaten, final döneminin yoğunluğuyla hatırlayamamışım sadece. :) Problemim hala devam ediyor, yardımcı olabilecek birileri çıkacağına inanıyorum ben :D

zencikapıcıyla (Berhan) iletişime geçin.Kendisi o aleti kullandı ve çözdü.İletişime geçerseniz selamımı da söyleyin.Helalmustafaabi sana ''helal'' diyo diye iletirsiniz
Selamını aldım.bana bozuk kartı sattın.pisliğini ben temizliyorum ;)).şaka biyana aynı kart.ama benim yaşadıgım problem değil.48 v sorunu.bence kablodan vs kaynaklanmıyor.garantisi devam ediyor olması lazım.compel ile konusmak en doğrusu

Kartınız usb üzerinden güç alıyor ve +48v'u da aynı kablo üzerinden bilgisayarınızdan temin ediyor. aradaki kablonun olabildiğince kısa ve kaliteli bir usb kablo olması laım. ğiyasadaki 5 liraya satılan yazıcı kabloları ile verim almanız malesef çok zor. compel'i arayın bence de mutlaka yardımcı olacaklardır, teknik servisleri ve müşteri memnuniyetleri mükemmeldir..

Arkadaşlar sorunu bikaç hafta önce çözmüştüm ancak buraya yazmayı unutmuşum. Sorun USB kablosundaymış. Şuanda hiçbir sorun yok, alet tıkır tıkır çalışıyor. Eğer başka birinin başına gelirse bu tarz bir sorun, önce USB kablosunu kontrol etmesinde fayda var. Bu arada Compel gerçekten çok iyi müşteri memnuniyeti konusunda, epey ilgilendiler sağolsunlar.

İyi forumlar dilerim.

Geri