Kulaklığım Koptu

'Elektro Gitarlar' forumunda Flamenco tarafından 7 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Günaydinlar

Sabah bir köpek gelmesiyle kulakligimi aldı koparttı.
    belli ki hayvanın sinirleri gergindi birde hicbirsey olmamis gibi oturup aval aval yüzüme baktı. olan kulaklıgıma ve 350tl me oldu.tam jak kısmının bitiminden koptu.duzeltilebilir mi ?

IMG-20150107-WA0000.jpeg

Iyi gunler.

2. Köpek elinden mi aldı kulaklığını nasıl yaptı tam olarak? Geçimiş olsun bu arada

Flamenco bunu beğendi.
  3. Duzeltilir lehimle falan, ama iyi sabitlemek lazim

Flamenco bunu beğendi.
  4. Elektronikçilerden kaliteli (1-2 lira olan markasız parçalardan almayın) bir stereo jack alıp yapabilirsiniz. Lehim yapamıyorsanız elektronikçiye verin yapar, kolay bir işlem.

inhumanform, Flamenco ve patlakkulak bunu beğendi.
  5. Yahu kulağım koptu diye okudum offf...ne bahtsız adamsın diyecektim tamda. Geçmiş olsun. Başka bir kulaklık alıp onun jak kısmını biraz uzun mesafeden keserek ek yapmanı tavsiye ederim. İllaki orjinali gibi olmaz ama denemeye değer.

inhumanform, KrulH, Ze_uS ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  6. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    Aynen bende ilk öyle okudum :):):)

1nsane bunu beğendi.
  7. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    Geçmiş olsun diyelim, halledilir öyle sıkıntılı bir şey değil. Kendiniz yapamayacaksanız verin bir elektronikçiyi ucuna yeni bir jack monte eder.

Flamenco bunu beğendi.
  8. Elektrikçide düzeltilebilir. Bende bir adet sennheiser vardı, lehimi kopmuştu. Elektrikçi orjinalinden daha sağlam yapmıştı.

9. Geçmiş olsun. Lehimlendikten sonra rica edin elektronikçiye, şu ısıyla daralan makaronlardan da uygulasın, kabloların ömrünü iyi uzatıyor 10 kuruşluk malzeme.

Buradaki arkadaş bir de tükenmez kalem yayı eklemiş işin içine:

10. tüm kulaklarım gerek benim hayvanlığım gerek başka hayvanlar yüzünden hep bu hale geldi. beceremem diye kaygınız varsa elektronikçiler hallediyor.

11. ben de kulağım koptu okudum :D habire yukarı aşağı inen parmağım kırıldı konusundan sonra baya olabilitesi yüksek gelmiş olmalı

12. Mediamarkt ten almistim gotursem yaparlar mı garantisi vardi 2 yıl yoksa kullanici hatasi diye almazlar mi ?

13. Garanti varsa alıp yollarlar markaya ait servise. Orada da köpeğin koparması olayına inanacaklarını sanmıyorum, deneyin isterseniz ama 15-30 gün kadar geri gelmez.

14. Baska bir bahane uydursam :)

Beats markasi kulakligin bu arada

15. Beats ise değişebilir. Arkadaşım Sennheiser kulaklığına ayakkabı bağlarken ayağa kalktığında takılıp kopardı. Kullanıcı hatası demelerini beklerken, 1 adet daha gönderdiler ücret talep etmeden.

16. simdi gidiyorum bakalim ne cikacak :)

17. Geçmiş olsun hocam, benim de Akg k240 'ın başına bir gün aynı şey gelecek diye tırsıyorum.

18. Gonderdik bakalim servise yalniz adam kullanici hatasindan dolayi yapmalari dusuk bir ihtimal dedi.

19. Öncelikle geçmiş olsun fakat enseyi karartmaya gerek yok, çok güzel biyerden kopmuş, kaliteli bir konektör ile eskisinden bile daha iyi seviyeye gelir. Neutrik, Hicon, Amphenol artık ne bulabilirsen alıp yapabilir, hatta aldığın yere yaptırabilirsin.

Hicon HI-J35S02 Vollmetall Stereo-Klinkenstecker

inhumanform ve Flamenco bunu beğendi.
  20. Hocam aldigim yere yolladim tamiri yapilamaz dedi ama yenisini gonderebilirler dusuk bir ihtimal dedi.

Eger yapmadan gonderirlerse kime yaptirabilirim ? Aldigim yerde yapmiyorlar maalesef mediamarktten almistim

Bu Sayfayı Paylaş