Whiplash

'Müzik - Genel' forumunda nihilist tarafından 13 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. Evet yeni izledim bu filmi ve tek diyebileceğim hayatımda gördüğüm en manalı en doğru düzgün müzik filmi. Davul hastası olduğumdan herhalde daha bir derinden girdi hançer :D Çok iyi film, jazz ile birleşince tadından yenmiyor en az 100 kere izlerim yıllar içinde diye düşünüyorum.
   
  timurhantt, garett ve richiesamborastrat bunu beğendi.
 2. Davulcu bir arkadaşımın zorla altyazısız izlettiği şahane bir film. Fletcher'ın her ettiği küfürü anlayamadım ama o da iyi bir abimiz neticede.
   
  nihilist bunu beğendi.
 3. Henüz izlemedim, merak ediyorum. Lakin beni şimdiye kadar müzik ile ilgili en duygulandıran film Les Choristes olmuştur.. Herhangi bir müzik türü ile uraşan herkesin banko izlemesi lazım. Soundtrack albümünü 1 ay dinledim..
   
 4. Az evvel baktım da baya saydıran olmuş filme yok hırs müzikte olmazmış yok o yok bu...adamlar caz hakkında ne yapacaklardı Am Em G basıp hahahuhu karı kız içki parti? Yeni nesil çoğu bunları yazanların belli hayatında hırs, kazanma veya başarma arzusu olmayanlar. Tamam müzik hırs demek değil baştan aşağı ama adam böyle bir film yapmış. İlginç bir toplum meydana gelmiş son 10 yılda.
   
  Redana bunu beğendi.
 5. 400 Bpm'de double ride vuruyor abi adam hırs yapmasa nasıl çalar ya ? . O zaman bizim baterist harunda jazz çalar , madem hırs olmadan oluyor bu işler :D
   
 6. Adamların beklentisi eleman davul çalacak sevgili yapacak ya pişman olacak bırakacak ya da ünlü olacak holiwud layf :D Farklı tokat gibi bir filmle karşılaşınca tribe bağlamışlar makinalı düfek gibin saydırmışlar :D
   
  richiesamborastrat bunu beğendi.
 7. Ben de filmi daha dün akşam izledim ve çok güzel bir film olduğunu düşünüyorum.Bana göre mutlaka izlenmeli.Oldukça etkileyici,insanı içine alan bir yönü var filmin.Birçok sahnede bir anda kendimi ritim tutarken,canım yanarken buldum.Cazı sevenler içinse daha bir etkileyici.Belki tek bir konuda eleştiri getirebilirim o da filmin süresi olur.Film bana göre çabucak bitti,süreyi biraz daha uzun tutsalardı karakterler ile ilgili daha fazla şey anlatıp bizi daha da etkileyebilirdiler.Özetle son zamanlarda izledğim en iyi filmlerden ve sizlerin de izlemesini tavsiye ediyorum.
   
 8. izlerken benim ellerim terledi hayret bir şey yahu. :D
   
 9. İyice merak ettim, listeye yazdım.
   
 10. Tavsiyeleri görüp izledim az önce bitti film. Etkileyiciydi kesinlikle ben de tavsiye ediyorum. Fletcher'ın 'Aferinden daha zararlı bir kelime yoktur' dediği sahneyi ve o sahnedeki diyaloğu çok beğendim. Kesinlikle izlenmeli.

  Fletcher karakterini oynayan J.K. Simmons da bana göre mükemmel bir oyunculuk sergilemiş.
   
  Son düzenleme: 15 Ocak 2015
 11. Jk simmonsa golden globeu verdiler bikaç gün önce :) sonuna kadarda hakkıdır... Normalde heyecanlı aksiyon filmlerini betimlemek için nefes kesici sıfatını kullanırlar fakat izlerken gerçekten nefesinizin kesildiği ender filmlerden biri :) izleyin izlettirin...
   
 12. Dün akşam bir kaç arkadaşla izledik. Aralarında müzikle alakalı tek kişi benim ancak, filmin müzik temalı olmasının sevip sevmemekle alakası yok. Herkes bayıldı. J. K. Simmons, harika bir oyunculuk sergilemiş. Ayrıca, IMDB'de tür olarak gerilim de eklenmeli bence. Bu hafta Türkiye'de gösterime giriyor. İzmir'de bir hafta gösterilecek, Konak Pier'de, Ben sinemada da izleyeceğim. Hak ediyor çünkü. Hem sinemadaki ses sistemiyle daha bir keyifli olur muhtemelen. Mutlaka izlenmeli.
   
 13. Filmden bir spot "Yeteneksizsen Çalacağın yer Rock grubudur."
   
  utqyy bunu beğendi.
 14. Davulcu için diyor o genellemeyi:) Cazcıların öyle bir genellemesi vardır:)
   
  richiesamborastrat bunu beğendi.
 15. Kesinlikle izlenilesi anlamlı bir film..
   
 16. Aslında film oldukça genel bir mesajı çok başarılı bir şekilde verilyor, en iyi olmak istiyorsan çalışacaksın. Hani forumlarda bazen yeni başlayan genç gitarist arkadaşlar parmaklarımı güçlendirmek ne yapmam lazım diye sorarlar ya, çalışacaksın işte :)
   
 17. sayesinde herkes minor 7 bemol 5 çi oldu.
   
 18. Hariki bir film. Emek vermeden iyi birşeyler olmıcagını anlatan güzel bir yapıt olmuş. Emek verirsen yoluna cıkan sıkıntılarda vazgeçmeyip devam edersen başarırsın arkadas.. İzlemeyenlere şiddetle öneririm.
   
 19. akşamına drum pad ve 2 baget almama niyetlendiren film
   

Bu Sayfayı Paylaş