Prosesör Alacağım Fakat Kabloların Nasıl Bağlanacağını Vs. Bilmiyorum

Nasıl bir amfi kullanacağına göre değişir o, send return girişi varmı, processordeki efektleri mi kullanacaksın, sadece processor kullanacaksan ve amfinde send return varsa, gitarı processore, processorün line out çıkışından da amfinin return kısmına girmen gerek, eğer amfide sadece tek giriş varsa clean kanal olarak ayarlayıp bağlaman lazım, toplamda iki kablo gerek, bir de dört kablo yöntemi diye bir şey var o iş biraz karışık ve sadece send return girişleri olan amfilerde olur.

Kablo normal gitar kablosu evet.

O amfi zaten kendisi processor gibi kendi içinde modelleme ve efektleri var, harici bir processor kullanacaksanız amfide efektsiz, clean bir kanalda kullanmanız gerek, gerisi Can arkadaşımızın dediği gibi olacak.

Processor bağlayıp bir de amfiden eq, distortion, delay vb efektleri açarsanız işler karışır, processorden gelen efektlerle karışır ve sağlıklı olmaz, tamamen clean ve temiz bir kanal olmalı.

Yalnızca efektlerini kullanmak için alıyorum desen, amfinde fx loop yok bildiğim kadarıyla, yakışmaz.
Amfi modellemelerini kullanacağım dersen yine mecbur clean kanal üstüne gireceğin için, yakışmaz.
Prosesörle en fazla, comp, boost, wah, vs. kullanabilirsin, onlar da güzel sonuç vermez zaten elindeki amfiyle, yakışmaz.

3 yakışmazla uğurluyoruz.

I-ıh, elindeki alet tak-çal amfisi. Hiçbir şey alma, madem paran var başka bir şeye yatır ya da ufaktan analog dünyaya giriş yap.
Çok çok hevesliysen ne arıyorsun bilmiyorum tabi ama wah pedalı alabilirsin. Amfine takıp çalabilirsin yani. Sonuçta bir süre sonra satacaksın elindeki amfiyi bu yolda ilerleyeceksen :)

Prosesör falan alma bence test edilmiş onaylanmıştır. Paran varsa sat amfini lambalı bir amfi al sonra da ufaktan pedal dizmeye başlarsın ihtiyaca göre. Paran yoksa da prosesör alma, amfiyle devam et para biriktir ilerde güzel bir amfi al.
Arkadaşların dediği gibi amfin zaten prosesör. Efektleri mevcut İnsane,Metal gibi de modellemeleri vardı sanırım, prosesör son derece gereksiz ve uyumsuz olacaktır.

Su lambalı amfi furyasını bi anlamayan benim heralde. Benim için lambalı amfi Twin Reverb'dür. Yüksek seste pure clean'dır. Yemişim power amp kırılmasını, düşük wattlı yatak odası amfilerini, volume knobu kullanmayı, drive sıfır / vol full tubescreamer kullanımını.

En başta tuner pedal al, ton arayışından önce gitarın akordlu olsun. Sonra bir wah al, nasıl kullanılacağını bir dene gör. Amfinde drive var çeşit çeşit, kurcalaya kurcalaya neyi sevdiysen onu kullan. Merak etme potansları çevirerek amfi bozulmaz. Sonra zamanlı delay kullanmayı öğren. Daha sonra da modülasyon dünyasına giriş yaparsın.

En başta tuner pedal al, ton arayışından önce gitarın akordlu olsun. Sonra bir wah al, nasıl kullanılacağını bir dene gör. Amfinde drive var çeşit çeşit, kurcalaya kurcalaya neyi sevdiysen onu kullan. Merak etme potansları çevirerek amfi bozulmaz. Sonra zamanlı delay kullanmayı öğren. Daha sonra da modülasyon dünyasına giriş yaparsın.

Abi zamanlı delay derken :D

Geri