Ton - Ekipman Arayışının Özeti

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim epey hosuma gitti, bazen olmayacak aletlerden olmayacak performanslar elde ediliyor ama bu kadari da fazla dogrusu.

Tabi bir "Brown" sound ya da Petrucci tarzi bir lead ton boyle elde edilir mi, belli olmaz.

Ek olarak, sadece pedal bazinda sifirlari toplami 10.000TL uzeri olan bir setup bozdum, elimde kalan 7 pedal var su anda. Berlin'den 50€'ya aldigim Zoom G1On isimli cihazi direkt ampliye girerek cok sevimli tonlar aliyorum, konsere bile cikarim bu cihazla.

Bazen ciddi paralarla alinabilecek seylerin otesinde, ciddi emekle ve ugraslar sonucunda alinabilecek seyler oluyor.

Tipki @forbidden_city Kaan'in "en guzel kayitlarimdan bazilarini 5TL'lik PC mikrofonuyla yaptim" demesi gibi. Cidden de oyle...

Son düzenleme:
Benim epey hosuma gitti, bazen olmayacak aletlerden olmayacak performanslar elde ediliyor ama bu kadari da fazla dogrusu.

Tabi bir "Brown" sound ya da Petrucci tarzi bir lead ton boyle elde edilir mi, belli olmaz.

Ek olarak, sadece pedal bazinda sifirlari toplami 10.000TL uzeri olan bir setup bozdum, elimde kalan 7 pedal var su anda. Berlin'den 50€'ya aldigim Zoom G1On isimli cihazi direkt ampliye girerek cok sevimli tonlar aliyorum, konsere bile cikarim bu cihazla.

Bazen ciddi paralarla alinabilecek seylerin otesinde, ciddi emekle ve ugraslar sonucunda alinabilecek seyler oluyor.

Tipki @forbidden_city Kaan'in "en guzel kayitlarimdan bazilarini 5TL'lik PC mikrofonuyla yaptim" demesi gibi. Cidden de oyle...

Ya öyle demeyelim de, güzel bir düzenleme, temiz ve ritmik açıdan sıkıntısız bir çalım olduğu zaman evet; 5 liralık en adisinden, bol dip gürültülü mikrofonla bile eli yüzü düzgün kayıtlar alınabilir. Daha da önemlisi bazen içerik kendini öyle öne çıkarır ki sound kalitesiymiş, distorşınmış, bunları geri plana iter kayıt içindeki ruh.

Ha bu videoda ses pek süslü geliyor ama esasen bana göre tizleri kırpılmış bir Jazz tonu var neticede ve bu ulaşması en kolay tonlardan biri -elindeki gitarı zaten atlıyorum-. Yine de yukarıda yazdığımı vurgulayan nitelikte bir video tabi. Çok da güzel mesaj vermiş açıkçası en sonda ben daha çok işin orasındayım; güzel tonlar yakalamak için çaba sarfetmek lazım biraz :)

Geri