Bu Gitar Adam Olur Mu ? (custom 60's Ostim Signature)

Gitarın boya işlemi bitti. Mükemmel olmadı ama kötü de olmadı. Daha güzel olabilirdi. Fakat beleş yaptırdığım için sesimi çıkartmadım :D Kaldı Pickguard.
20ssqip.jpg
3307jbn.jpg

abi bende bir kere boyatmıştım ve onun üzerinde de bundaki gibi pütürler kalmıştı.Gayet güzel olmuş eski halini düşün :D uğraşırsan eğer, ince bi zımparayla (1200 lük vs gibi) zımparala komple.Sonrasında sprey vernikle :D daha güzel olur muhtemelen.

Boyanın içime sinmediğini dün dile getirmiştim arkadaşlar. Dün gece düşündüm dedim parası neyse vereyim de şöyle güzel ağaç işi yapan bir yere boyatayım. Neyse bu sabah ivedik organize sanayi içinde bi 15 dk dolandım. Bir boyacı gözüme çarptı. Girdim dedim böyle böyle. Adam "biz boyamıyoruz ama gel sen benle" dedi. Bi 50 mt ileride bir yeri gösterdi. "Buraya git istediğin gibi tarif et sonra benim aile dostum olduğunu söyle" dedi. Gitti tarif ettim, tamam pazartesiye hazırlarız dedi oradakiler. Yine istemeden beleşe getirdim :D Bakalım bu sefer nasıl olacak :D

Boyanın içime sinmediğini dün dile getirmiştim arkadaşlar. Dün gece düşündüm dedim parası neyse vereyim de şöyle güzel ağaç işi yapan bir yere boyatayım. Neyse bu sabah ivedik organize sanayi içinde bi 15 dk dolandım. Bir boyacı gözüme çarptı. Girdim dedim böyle böyle. Adam "biz boyamıyoruz ama gel sen benle" dedi. Bi 50 mt ileride bir yeri gösterdi. "Buraya git istediğin gibi tarif et sonra benim aile dostum olduğunu söyle" dedi. Gitti tarif ettim, tamam pazartesiye hazırlarız dedi oradakiler. Yine istemeden beleşe getirdim :D Bakalım bu sefer nasıl olacak :D

Gitara da beş kuruş para vermedin. İyi yeminlen. Damat olsan iç güveysi olacakmışsın demek ki. :)

Gitarı bitirdim sayılır arkadaşlar. Bir kaç küçük eksik kaldı. Manyetik vidaları paslanmış yarın onları değiştireceğim onun dışında şimdilik bir şey gözükmüyor :D Bu arada boya yenilendi. Eskisinden çok daha güzel oldu fakat yer yer içilik hataları var. O da olsun artık beleşe yaptırdık :D45800 eklentisini görüntüle45801 eklentisini görüntüle 45802 eklentisini görüntüle45803 eklentisini görüntüle
hayırlı olsun.işler ters gitmezse yakın zamanda tonlarını da duymak isteriz :)

Kullandığım kelime için özür dilerim fakat, ooooooha. Başlığı takip ederken sonucun bu kadar güzel olacağını hiç tahmin etmemiştim. Çok hoş gözüküyor! Üstüne bittiğinde ses kaydı isteriz illa ki.

Arkadaşlar pickguardı komple bitirdim şimdi şu topraklama kablosunu tam olarak nereye koyacağım ? Gövdenin içinde her hangi bir yere yapıştırsam olur mu ? Yoksa boyasız yüzeye mi bırakmam lazım ?

Arkadaşlar pickguardı komple bitirdim şimdi şu topraklama kablosunu tam olarak nereye koyacağım ? Gövdenin içinde her hangi bir yere yapıştırsam olur mu ? Yoksa boyasız yüzeye mi bırakmam lazım ?

Şimdi jack girişinden geldi ya toprak hattı, onu manyetiklerin bağlanma şemasına göre genelde Volume potuna bağlıyoruz. Sonra Tone potansındaki ve manyetiklerdeki toprak bağlantılarını yapıyoruz ki bu genelde tone potansının üzerinde yapılır.

String claw denen parçadan da bir toprak alınız. Çünkü burgu, tel, köprü, blok, yaylar hepsi ucuca ve hepsini kafadan topraklamış olursunuz.

Geri