Vintage Aria Pro Ii Fullerton - Alder Body

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Ezo tarafından 16 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. Ezo

  Ezo

 2. Aria pro2 vintage değildir. Japon aria ile ilgisi yok. Kore üretimidir. Kalite olarak sx civarlarındadır zamanında, 90'lı yıllarda asa müzik satardı. Orta karar mütevazı ve güzel gitarlar. Bence denemeye değer.
   
 3. Ezo

  Ezo

  Peki bu gitarı üreten kimdir, temsilcisi kimdir ya da uluslararası bir sitesi falan varmı bilgi alabileceğimiz?
   
 4. Official Site - Aria Guitars Co.

  İrtibata geçebilirsiniz.
   
 5. Ezel Abi selam. Sahibinden sitesindeki Arialar'ı genelde bir dükkan satmakta. Belki de bir yerlerden ucuza düşürdüler. Ama sattıkları gitarlar @Kutay_ ın dediği gibi Kore ve seri üretim olanlar. Hatta o gitarların Tünel'e geldiği zaman Çin mallarının da ilk kez satılmaya zamanlardı. Aria'nın bu gitarlardan hariç güzel üretimleri var ama onlar daha üst sınıf aletler.
   
 6. Bu arada sahibinden.com da satan arkadaşla bir alışverişim olmuştu. Hatırladığım kadarıyla müzik öğretmeni ve çok düzgün bir insan. Kendisiyle iletişime geçerseniz gerekli bilgileride verecektir. Yeri Ümraniye'deydi.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 7. Ezo

  Ezo

  Aria nın sitesini daha önceden de biliyorum ve baktımdı. Ama bu gitar ürünleri arasında yer almıyor.. Çakma olabilir gibi geldi..
   
 8. Ben açıkçası bu seviyedeki bir gitarın çakma olabilkeceğini sanmıyorum ki işçilik olarak da gayet güzel görünmekteler.

  Aslında Aria bir çok ünlü müzisyenin de kullandığı bir marka ama yulardaki mesajlarda da belirtildiği üzere Japon üretimi olanları. Aslında uygun fiyata denenebilecek gitarlar gibi görünüyor.

  Benim de hep dikkatimi çekiyor o ilanlar. Hatta bir ara mesajlaştım ilan sahibiyle. Gayet de efendi ve düzgün cevap veren ilgili bir kişi.
   
 9. Ezo

  Ezo

  Çakma derken kastım sahte olabileceği değildi.. Arialara bakıyorum uzun zamandan beri.. bu ilanda resmini gördüğümüz modele benzer ne yeni ne eski tek bir üretilmiş modeli yok.. Aria Japon markası ve geçmişte çok kaliteli gitarlar üretmiş.. Yeni sitesinde bu gitar yok.. O zaman biri onun markasını kullanıyor olabilirmi? Aklıma çinli üreticiler geldi doğal olarak..

  Yoksa görsel olarak çok şıklar, headstock vs..
  Aria nın you tube incelemeleri de çok iyi.. Ama bu ilandaki model değil.. STG modeli var en yeni..
  Aramızda kalsın STG nin seside hiç fena değil...
  Fakat headstock falan pek çok şey farklı bunda..
   
 10. STG serileri yanılmıyorsam 4-5 yıl önce mydukkan'da satılmaktaydı. Hatta Les Paul kasalar da vardı.
   
 11. Ezo

  Ezo

  Yapmadıkları kasa yokki..
  LP, Strat, Tele, Superstrat, Flying V hemen her model üretilmiş Aria var..
   
 12. Sanırım imzaya 2-3 güne kalmaz eklenir bir tane Aria Fullerton :D
   
 13. Ezo

  Ezo

  Sanmıyorum.. ama belli de olmaz .. sanırım 1-2 tanesini satmam lazım..
   
  devastator bunu beğendi.
 14. Bende bir aria stg serisi sahibiyim, yurt dışındayken satın almıştım arada takılmalık ucuz yollu bir gitar olsun diye elimin altında, oldukça da iyiydi fiyat/performansta. Ama türkiye ye gelen modellerini sonradan gördüğümde daha kalitesiz olduklarını fark ettim. Kesinlikle denenmeden alınmamalı, bazı arialar sxlerden daha iyi çıkabilir bu arada ama düşük ihtimal tabi..

  Bu gitar geçen yıldan beri ilanda, tekrar ilanı güncellemiş satıcı. Bir ara bende satın almaya kalkmıştım hatta.
  Ancak fotoğrafları incelerken, köprü ve sapın ortalanmasında bir sorun olduğunun farkına vardım. Emin olmak için satıcıdan detaylı fotoğraf istedim ve yanılmamışım, üst mi teli alt perdelere indikçe klavyeden taşacak gibi. İşçiliğin buradan kötü olduğunu bile anlamış oldum. Bundan ötürü almaktan vazgeçmiştim..

  Edit: Linkte görünen ilandaki gitar değil bahsettiğim, ilk msjda fotografı olan gitardır ,yani şu ilan
  Vintage Aria Pro II Fullerton - Alder Flame Maple Body - En Uygun Aria Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 195488979
   
  Son düzenleme: 17 Ocak 2015
 15. Ezo

  Ezo

  Satıcıya mesaj atıp sordum.. işte cevabı..

  "Bu gitarlar kullanılmamış zamanında mağazda serğilenmiş sonrasında depoya kaldırılmış gitarlardır..Korede hangi firma ürettiğini bilemiyorum genelde 80-90lı yıllarda washburn,epiphone ,squier vs gibi çoğu markayı samick firması üretimiş ama aria markasını korede kim üretmiş bilmiyorum bende çok araştırdım ebay sitesinde geçen yıl aynı gitarlardan satışa yapan kişilerde kore ve 80li yıllar üretimi olduğunu yazıyordu.."

  80 yılından beri depodamı?.... 34 yıl önce headstock boyama varmıydı? 34 yıl depoda durmuş bir gitara göre hiç paslanma falan yok.. Acaba o depoda başka neler vardı.. Zaman kapsülü giibi..
   
  metaltrrocker bunu beğendi.
 16. Yapım yeri Kore ise ilk akla gelen bence de Samick. Bir diğer ihtimal de Cort tabii. Samick ve o zaman Kore'de fabrikası olan Cort bildiğim kadarıyla dünyadaki elektro gitarların önemli bir kısmını üretiyordu.
   
  Kutay_ bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş