E-bay'den Loaded Pickguard Siparişi Yardım!!

'Forum Meydanı' forumunda egehanbirge tarafından 18 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar 230$ değerindeki loaded pickguard (kargosuyla beraber 600 tl) e-bay'den sipariş etmeyi düşünüyorum.Sürekli e-bay yoluyla alışveriş yapıyorum aslında ,100$ ,150$ olan siparişlerim sorunsuz teslim edildi.Fakat bu sefer meblanın yüksek oluşu beni biraz tedirgin etti.Sizce 265$ kargo dahil bir ürün amerikadan ,gümrüğe takılmadan sağ sağlim bana ulaşırmı ? Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için..
   
 2. Bunun garantisini kimse veremez :) 75 euronun üzerindeki her ürün takılabilir. takılırsa vergisini ödersiniz alırsınız.En ucuz kargoyla isteyin ve fedex gibi özel firmalar kullanmayın.amerikadansa USPS ile gelsin.USPS de takılma ihtimali daha düşüktür, zira fedexde %100 takılır.Bir keresinde para ödemediğim (sample) bir elektronik komponent için 250TL gümrük ücreti istemişlerdi :D
   
  egehanbirge bunu beğendi.
 3. Teşekkür ederim bilgilendirmen için :)
   
  Clamper bunu beğendi.
 4. bu tamamen şans işi
  500$'a saat aldım hiç bir şey olmadan geldi 34$ 'a aldığım takıldı
   
  egehanbirge bunu beğendi.
 5. Gümrüğe giren girene..
   
 6. Büyük ihtmalle gümrüğe takılır, ama artık gümrüğe takılmış olsa bile taşınabilir gönderiler kapınıza kadar gelebiliyor. Kapınıza gelirse yaklaşık %20 si kadar tutan vergiyi ödeyip alırsınız.
  Kapıya kağıt gelirse gümrüğe gidip %20 ödeyip veya görevlinin insafına bağlı 3-4 lira gümrük vergisi ödeyip de alabilirsiniz.
  Şans biraz.
   
  egehanbirge bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş