Vox Vt20+ Mi Yoksa Analog Pedal Toplamakmi ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda OsOklsyG tarafından 19 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba Arkadaslar onceki konumda size Vox Vt20+ mi yoksa Cube 20GX mi diye sormustum ve Vox a karar verdigimi soylemistim fakat su siralarda aklima takilan sey acaba standart 4 efekt yani ( delay reverb chorus flanger gibi) bulunduran bir amfi alip temel efektleri onla karsilayip kendime gore de blues pedali felanmi alsam diye dusundum . Az once size anlatmaya calistigim amfi Orange Crush 20ldx di. Bu amfide 16 fx var ama 4 cesit efektin seviyeleri her biri ve ekstra 2 efekt var yani kisaca 6 efekt felan var ve bu amfide ekstradan fx level de var istedigim gibi bu temel efektleri ayarlayabilirim ama bu amfi 2 kanalli ve Vox da oldugu gibi amfi tipleri de yok Vox da cok fazla efekt var ama bazi efektleri bazi yerlede acip kapatmam gerektiginde analog pedallar devreye giriyor ve Vox da akustik simulator ve benzeri pedal ozellikleride var sizce ne yapmaliyim bu arada buldiginiz temel efektleri bulunduran ve bu tip amfi varsa soyleyebilirsiniz arkadaslar bu arada Orange nin Footswitch i yok.

2. Mantık olarak tabiki analog toplamak en iyisi ve doğalı ama paraya endeksli olunca Vox daha kullanışlı.

3. vox ac15
    ya da pathfinder en azından.

4. Bütçen uygunsa analog topla.

5. EMM

EMM

737
    827
    4,556
    Şimdi sağlıklı öneriler için;

1) Gitarınız ve diğer elinizdeki ekipmanlar nelerdir?
    2) Hangi tarzlarda çalmaktasınız? Ton beklentiniz nedir ya da kiminki gibidir?
    3) Ev kullanıcısı mısınız yoksa konserlerde de kullanacak mısınız?
    4) Bütçeniz nedir?

6. Ben senin gidip vox'u almanı öneririm. Şuanda bir şeyler yapmak istiyorsun ama sonuçlarını sende kestiremiyorsun. Analog pedal evet daha güzel ton verir teoride ancak ciddi bilgi birikimi de ister. Benim naçizane tavsiyem, vox'u yada modülasyonu olmayan bir amfi+prossesör alıp önce bi hangi tonu istediğini, hangi efektlere ihtiyacın olduğunu, hangi efekti nerede nasıl kullanman gerektiğini öğrenmen.
    Tamamen kendi görüşümdür, saygılarımla :)

7. Bencede haklisiniz suanki butceme
    de en uygun olani bu tesekkurler :)

Atakan Ulubay bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş