Digitech Trio, Virtual Band

'Elektro Gitarlar' forumunda can_gny tarafından 21 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Digitech çaldığınız ritme ve akorlara göre size eşlik eden bir pedal geliştirmiş. Adından da anlaşıldığı gibi bir bass ve bir davul ile trio olarak jam yapabiliyorsunuz. Bildiğim kadarıyla buna benzer bir ürün yok piyasada. Fikri çok beğendim.

TRIO | DigiTech Guitar Effects

2. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    Dün akşam inceledim, olayın seyrini değiştirebilecek bir alet gibi duruyor.

andysat bunu beğendi.
  3. Aynen çok güzel fikir çok şey değiştirebilir ..

4. Can it metal? esas soru bu :)

5. Özellikle sokak müzisyenlerinin kendilerini göstermesi için çok güzel bir alet olabilir diye düşünüyorum :)

Çok başarılı bence (y)

gurkanisevic bunu beğendi.
  6. Zamanında Digitech rp200 kullanıyordum, o serileri kullananlar bilirler üzerinde basit bir ritim çalma seçeneği vardır. Ben bütün egzersizleri, çalıştığım parçaları bunun üzerine çalardım. Metronom ve senkron sorunumu bu sayede azalttım. Bazı arkadaşlarım bu drum machine ile dalga geçerdi, oyuncak gibi bu ne gibisinden... Aslında baya faydalı bir seçenekti.

Bu aletin de öyle çok büyük işler için uygun olduğunu düşünmüyorum ancak doğaçlama çalışma ve küçük performanslar için oldukça güzel bir seçenek.

gurkanisevic ve erenkavukcu bunu beğendi.
  7. Vay gadasını aldığım, ilginç.

8. Hemen almak lazım :D

9. bekleyelim ikinci eli düşer :)

10. Yeni bir video daha:

11. summer NAMM'e de rock metal versiyonu gelir bunun :)

12. 7r7

7r7

307
    155
    1,555
    yanlış düşünmüyorsam metal için sadece setubun en önüne bağlamak yeterli gibi gibi. çünkü tek yaptığı gelen frekansları saniyelik ve şiddet cinsinden ölçüp ona uygun ritmi vermek. yani 200 bpm ile vurup kaydedersek buyuk ihtimal blast beat atıcaktır :D

13. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    Benim tahminimce bu alet digitech'in en iyi olduğu alan olan polifonik pitch tanıma özelliğine sahip ve siz mesela dört akoru çalarken alet bunları algılıyor ve sizin çalma şeklinizden bpm/tempo bilgisini çıkartıyor sonra da sizin seçmiş olduğunuz tarz ile alakalı olarak ilgili akorun basslarını ve davullarını çalıyor.

Bu aletin önü inanılmaz açık. Geliştirmeye çok müsait bir konsept. Bence bu cihaz öncü olacak ve daha büyük workstation tarzı gelişmiş modelleri mutlaka piyasaya çıkacak. Bence son 10 yılın en büyük gelişmesi looperların normal pedalboardlarda yerini bulması olmuştu. Bu alet uzun zamandır gördüğüm en büyük geleceğe yönelik atılmış adım.

Bütün bunları neredeyse bir ömür davul makinesi programlamış ve bunun daha kolay olduğu bir dünya hayal etmiş birisi olarak yazdım.

Kim düşündüyse, geliştirdiyse helal olsun.

gurkanisevic, can_gny ve CAJEMIR bunu beğendi.
  14. Yeni videolar: :)

Bu Sayfayı Paylaş