Ampli Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda boray_10 tarafından 21 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Ampli önerisine ihtiyacim var bütçe 100-150 hadi biraz daha zorlasan 200 :D 2. El dusunuyorum
    İnternette dolaşırken birkaç şey buldum ama guvensemmi bilemedim bide sizlere sorayim dedim.
    Gitarim Ibanez RG 350 m heavy metal ve rock caliyorum daha çok ancak distortion a da önem veriyorum
    Yardimci olanlara şimdiden tesekkurler

2. Rock! Hangi rock? Hard, space, progressive, psychedelic, symphonic, glam, pop, jazz, blues, soft, christian, punk? Önüne gelen rock çalıyor maşallah. Hele metal'in yanına rock koyunca bir alakalı kaçır yor ki oh! Yime de yanında yat :D

Neyse, çok çenem düştü, muzurluğum da üstümde afedersiniz :D Bu kadar dırdırın üstüne heavy metal açısından konuşayım en azından. Zorlayıp Ibanez TBX15 bak en aşağı. Eşeği sağlam bir kazığa bağlamış olursun en azından. Gürül gürül distortionu var, clean tarafı da hiç fena değil.

Tabii denemeden alma, hani zevk renk meselesi bazı şeyler. Bu açıdan da aradığını nerede bulacağın belli olmayabilir. Bakarsın 80 - 100 liralık eski püskü bir amfi tam aradığına verirken, 600-700 liralık amfi sana çöp gibi gelir.

3. EMM

EMM

737
    826
    4,556
    Valla PC varsa, iyi kötü bir referans monitörü ya da bilgisayarın 2.1 ses sistemi varsa o paraya ses kartı öneririm ben. Amplitube programını da kurarsınız, o fiyattaki amplilerden daha çok seçeneğiniz ve tonunuz olur.

Ben de ampli olarak 2. el Roland Cube serisini önereyim. Modellemeleri iyidir.

sizofren85 bunu beğendi.
  4. Rock derken caliyorum dedigime bakmayin :D pekte caliyorum denemez ama yani dinlediklerim acdc metallica gibisinden.bu tarz rock hangi rock turune giriyor bilmiyorum ama :D bu arada oneriniz icin tesekkurler bakayim o amfiye

5. Sen @EMM i de dinle arada düşerse Roland Cube de dene. Hatta ses kartı işini ve programları da deş. Benim anlamadığım alanlar oldukları için fazla konuşmuyorum o tür işleri :)

6. Pc var 5+1 de ses sistemi var.ancak ses kartı nasil alcam hangi marka alcam falan onlari hic bilmiyorum :D onlar hakkindada biraz yardimci olursaniz makbule geçer valla :D

7. Anlasam eyvallah. Yaşlı adamım ben, eski yöntemlerle idare ediyorum hala :)

8. EMM

EMM

737
    826
    4,556
    Forumda 175TL'ye bir tane M Audio'nun bir kartı vardı, bence işini görür.

boray_10 bunu beğendi.
  9. ibanezin tbx30 serileri vardı, bir incele.

10. Pedal medal uğraşmak istemeyen herkese önerim bu fiyat aralığında kesinlikle tbx serisidir benim de. Çok sağlam bir distortion'ı vardı tee yıllar öncesinde kullanırdım.
    15r'yle başlamıştım gitar serüvenime, kayıtları dinleyenler 'hangi pedal' diye sorarlardı heey gidi. Mutlaka bakın, o klasmanda fiyatına göre daha iyi drive duymadım.

11. Hocam sağolun konuda herkes önerdi bir bakayim o amfilere olmadi @EMM nin dediği gibi ses Katrina yonelirim teşekkürler

12. Fender 25r ikinci elde 250 civarına bulabilirsin. Zaten bu fiyat aralığında alacağın aletin basitliğine dikkat et derim, ne kadar dijital, ne kadar karmaşa o kadar kalitesiz ton alırsın.

13. YT

YT

114
    2
    605
    Selamlar, amfi tavsiyesine ihtiyacım var, yeni konu açmayayım dedim. Evde kendi kendime takılıyorum, Chuck Schouldiner'ın tonları gibi parlak yüksek gain'li tonlar hoşuma gidiyor.
    Digitech RP 12 ve Ampteq 15 var elimde, onlarla bir şeyler yapıyorum lakin daha kaliteli bir amfi alayım diyorum.
    Marshall vs15r bulursam temiz almayı düşünüyorum.
    İkinci el 250-300 tl'ye ne alınabilir sizce?
    Bir diğer sorum da Blackstar amfilere denk geliyorum hep. Blackstar HT1RH gibi bir şey alsam uzun vadede daha mı iyi olur? Bayağı iyi olduğu söyleniyor ama karakteristiği pek bana uygun değil gibi. Boşuna para vermeyeyim diye de düşünüyorum bir yandan...
    Gitarlarımda da EMG var hep, X2N'li bir şeyler henüz edinemedim, onu da merak ediyorum, bir ara alacağım.

14. Merhaba @YT Chuck kayıtlarda o dönem edindiği Marshall 8100 kullanıyordu sanırım. Bir VS de işini görür. Ama mümkünse 12" hoparlörlüsünden al. VS15'lerde hoparlör çapı küçük diye hatırlıyorum.

15. YT

YT

114
    2
    605
    Merhaba, temiz VS bulunmuyor istenildiğinde, büyüdükçe de fiyat artıyor :(
    Alternatif olarak bir tavsiyeniz var mı? ufak bir lambalı head alayım diyorum ama tonları hakkında bir fikrim olmadığı için kararsızım.

16. Blackstar iyidir, ama HT1'in kombosunu denemenizi tavsiye ederim. Hoparlör çapı büyüyünce onun da sesini açmak maalesef zorlaşıyor. Fakat beri yanda HT1 büyük ihtimalle sizin istediğiniz tonu vermeyecektir diye düşünüyorum. Ayar olarak tek bir eq var üzerinde. Ayrı ayrı bas, tiz, mid yok maalesef.

Ama prosesör olarak Line6 POD büyük ihtimalle de V2.0 ile istediğiniz tonlara daha fazla yaklaşma şansınız var. Ayrıca Marshall MG serisi de vasat bilinse bile, bir de MG30 denemenizi tavsiye ederim.

YT bunu beğendi.
  17. YT

YT

114
    2
    605
    Teşekkürler, HT1 ile ilgili ben de aynı şeye dikkat ettim youtube'daki videolardan, tek bir eq ayarı var. Bu anlamda sizinle aynı düşünceleri paylaşıyorum. Tonları bana biraz koyu geldi izlediğim videolardan. Bu seçeneği eliyorum.

Vox lil' night train hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha klasik bir sesi var gibime geldi izlediğim videolardan..

Temiz bir marshall valvestate bekleyeceğim galiba ben. Olmazsa dediğiniz gibi bir MG30 olabilir...

18. Lil' NT çok vintage yapıda bir amfi. Sizin beklediğiniz seviyede gain üretemez.

Bu Sayfayı Paylaş