Pedal Setim Amfinin Tonunu Bozuyor

Usa stratocaster ve Fender Princeton 65 amfi kullanıyorum. Direk gitar girince dolu dolu çok güzel clean tonlar alıyorum. Ama araya analog pedal setimi bağlayınca bütün pedallar kapalı halde iken çok kötü clean alıyorum. Çok sıradanlaşıyor Tonlar. Sebebini bilen çözüm öneren var mı acep? pedallar boss bd2,wah falan.

Ampliyi hatırlayamadım fakat Efektif pedalları send return yoluyla bağlarsan bir sorun yaşacağını sanmıyorum çünkü genelde çoğu insan bir ton pedalı kafasına göre bir sııralama ile bağlayıp amplinin de inputuna girerek oldu bitti yapmaya kalkıyorlar sonra iğrenç bir ton alıyorlar wah pedalını eğer pille kullanıyorsan pilini bir kontrol et adaptör ile kullanıyorsanda onu kontrol etmelisin.

Aynı sorun bendede var wah pedalı maalesef tondan çok götürüyor. Yalnız şunuda soyliyim tek tek ve 15cm lik kabloyla bile pedallarımı denedim o direk girince aldığım parlaklığı kesinlikle alamıyorum.

Truebypass box diye bi şey vardı, sanmıyorum ama pw10 senin için vazgeçilmezse pedalı devreye sokmak için ekstra bir pedal gibi düşünebilirsin, truebypass devreye sahip tabii ki. Ama bence o pedaldan kurtulmak daha mantıklı, bildiğim kadarıyla zaten başka markaların pedallarını simüle eden bir pedaldı, eminim istediğin tonlarda tonundan daha az götüren ya da cidden truebypass olan bir wah bulabilirsin.

Truebypass box diye bi şey vardı, sanmıyorum ama pw10 senin için vazgeçilmezse pedalı devreye sokmak için ekstra bir pedal gibi düşünebilirsin, truebypass devreye sahip tabii ki. Ama bence o pedaldan kurtulmak daha mantıklı, bildiğim kadarıyla zaten başka markaların pedallarını simüle eden bir pedaldı, eminim istediğin tonlarda tonundan daha az götüren ya da cidden truebypass olan bir wah bulabilirsin.
tavsiye edeceğin bir pedal varmı peki?

Bu paylaşım çok iyi oldu,2 ve 3. şema da "2,1mm power jack" nedir? onu anlayamadım. led i besleyecek pil olması gerekmiyormu?

Pil ile de besleyebilirsiniz tabii. Buradaki 9V'luk adaptörle.

Yanlış hatırlamıyorsam bu şekilde bağladığımda bendeki pedal biraz dip gürültüsü yapmıştı ve pedalın kutusuna 9V'un negatif ucunu verdiğimde sorun ortadan kalkmıştı.

Geri