Elindeki Nedir ?

'Elektro Gitarlar' forumunda tunckk tarafından 25 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
    Arkadaşlar merhaba,
    Videoda gitaristin sağ elinde tuttuğu nedir, bilen varmı ?

2. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
  3. Başlıktaki soruya açıklık getirildiğine göre benimde bir başka sorum olacak. Bunun için başlık açma zahmetine girmek yerine @tunckk hocanın başlığını kullanıyorum, kusura bakmasın artık :)

Bu nedir arkadaşlar? Gitarın Headstock kısmına ve özellikle eşiğin üzerine boş tellerde çıkabilecek abuk subuk sesleri önlemek için olduğunu düşündüğüm ''şeyin'' adı nedir ve nerede bulabilirim?

Adsız2.jpg Adsız.jpg

tunckk bunu beğendi.
  4. adını tam bilmiyorum ama bir çok kişi lastik toka kullanıyor işini görebilir

Ze_uS bunu beğendi.
  5. Biliyorum ama ben lastik toka değil bu üründen kullanmak istiyorum tabi bulabilirsem.

6. Kendileri:
    GRUV GEAR · FretWraps String Muters / String Dampeners · MAKE LIFE GRUV

Ze_uS bunu beğendi.
  7. yapılır aslında bu pykmax dremelle :D

8. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    mızrap HD ultra !
    now promises even more precise picking!

ogulcaan bunu beğendi.
  9. Bu güzel bir olay ama sadece soloda işe yarar diye düşünüyorum. Açık tel kullandığımız rifflerde direkt olarak teli susturacak çünkü.

10. Aslında denemeden bir şey söyleyemeyeceğim. Fakat bahsettiğiniz üzere hem solo atarken özellikle tapping vs yaparken boş telleri susturmak için oldukça faydalı olacaktır.
    Ayrıca hi-gain çalarken telleri boş bıraktığınızda ufakta olsa dip gürültüsü duyulur genelde ve elinizde teli kavrayınca buna son verebilirsiniz. Bunun içinde faydalı olabilir.
    Son olarak ise belki fret ya da eşiğin üzerine doğru pozisyonda koyarsanız belki boş teldeki (en azından istediğiniz boş teli açık bırakarak) notayı da çalabilirsiniz.
    Örnek olarak 1 2 video ekliyorum belki fikir verebilir konuştuklarım hakkında.

11. Tam da ikinci videoyu izliyordum şu an. Evet ayarlama yapılabilir gibi geldi bana da. Denemek lazım.

12. Eğer Tünelde bulamazsam (ya da online olarak Türkiye'de) haftaya amazondan 3'lü set siparişi vereceğim :)

13. Bu meret sadece bana mı gereksiz pahalı geldi yahu? :D Aliexpress'te bile 22$'dan başlıyor. Ürünün Türkiye'deki satış fiyatını düşünemiyorum :)

14. Fakat tekli değilde 3'lü satılıyor...
    Tabi yine pahalı aslında ama vardır bir kerameti :)

Bu Sayfayı Paylaş