Gitar Öğrenme Kitapları, Videolari, Programları Vb.

Gitar öğrenmek için sağlam anlatımlı kitaplara videolara ve programlara ihtiyacım var. Kitap olarak Selim Işık'ın ''Elektro gitar metodu'' kitabını okumayı düşünüyorum, keza aynı şekilde Selim Işık'ın çektiği videoları izlemeyi düşünüyorum. Gitar programı olarak da ''Guitar Pro'' işimi fazlasıyla görür diye düşünüyorum.

Sizin de önerilerinizi bekliyorum.

elimde pdf olarak bişeyler var, killer pentatonics olsun, troy stetina serileri olsun.. Mailini öm ile yazan arkadaşlara paslayabilirim :)

edit: Hoca hoca hoca.. bak üç kere dedim. ders almaya çalış iyi bir hocadan.

Hangi seviye/tarz için olduğu önemli. Sevmediğin, ilgini çekmeyen müzikleri öğrenmekle zaman kaybetmemeni öneririm işin başında. Genel olarak diyorsan Bora Uslusoy bence yardımcı olur.

Hangi seviye/tarz için olduğu önemli. Sevmediğin, ilgini çekmeyen müzikleri öğrenmekle zaman kaybetmemeni öneririm işin başında. Genel olarak diyorsan Bora Uslusoy bence yardımcı olur.
Hocam birkaç yıl öncesinde ben Bora Ulusoy almıştım. Ama biraz yetersiz geldi. Eğer kitap alınacaksa geçen aylarda çıkan Selim Işık ın metodu fena değil gibi. Ama yerli kaynaklardan çok çok daha kaliteli yabancı kaynak var tonla.

Yetersiz geldiyse yanlış metoda bakmışsınızdır. İçeriği iyi incelemek lazım. İleri seviye için metod bulmak da zor açıkcası çünkü metodluk bir iş yok bana göre. Temeli alan insanın kendini geliştirmesi kendine kalır. Youtube gibi bir derya varken ondan faydalanmak gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca stil hakkında fikir sahibi olmak için bol bol izlemek ve dinlemek lazım bana göre.

Yetersiz geldiyse yanlış metoda bakmışsınızdır. İçeriği iyi incelemek lazım. İleri seviye için metod bulmak da zor açıkcası çünkü metodluk bir iş yok bana göre. Temeli alan insanın kendini geliştirmesi kendine kalır. Youtube gibi bir derya varken ondan faydalanmak gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca stil hakkında fikir sahibi olmak için bol bol izlemek ve dinlemek lazım bana göre.
Ben gam bilgisi için bir kaynak aramıştım vakti zamanında, hiçbir yerli kaynak aradıgımı vermedi. Yanlış anlaşılmasın, yerli üretimleri karşı bir önyargım yok, müzik konusunda ülkemizde de çok iyi işler yapıldığını düşünüyorum. Ama aradığım bilgiyi Guitar Scales Method'da buldum. Neredeyse tüm bilgiler derli toplu bir şekilde sunulmuş ve senkronizasyon bir şekilde pratik yapma imkanı da var.

Yerli kaynakların en derli toplusu Selim Işık metodu gibi şu an. Geçen bakındım doğru dürüst metod bulamadım belki de buradaki mağazalarda yoktur. Mesela heavy metal gitar metodu diye bir metod yok yerli üretim bakımından ele alırsak. Bu şekilde net bir türe ait metodlar yayınlanması zor olmalı. Yeterliliği tartışılmayacak bir sürü müzisyen var ama metod yayınlamıyorlar.

Yerli kaynakların en derli toplusu Selim Işık metodu gibi şu an. Geçen bakındım doğru dürüst metod bulamadım belki de buradaki mağazalarda yoktur. Mesela heavy metal gitar metodu diye bir metod yok yerli üretim bakımından ele alırsak. Bu şekilde net bir türe ait metodlar yayınlanması zor olmalı. Yeterliliği tartışılmayacak bir sürü müzisyen var ama metod yayınlamıyorlar.
Aynen katılıyorum. Metod yayınlamamalarının en büyük sebebi de bence haklı olarak ekonomik kaygı duymaları.

Geri