Zoom G5 Proc. Için Anfi Tavsiyesi?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda cathedrals tarafından 26 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar, merhaba,

zoom g5 proccesorüm den vazgeçemiyorum ,loop çeşitli drive seçenekleri vs için ,kolay geliyor açıkcası ,evde hobi amaçlı çalıyorum..

kullandığım anfi fender 25watt , artık yetmiyor gibi , daha dolgun ve hacimli sıcak bir ton almak için tavsiyelerinize ihtiyacım var..

lambalı lambasız güzel bir anfi rica ediyorum. başka tavsiyelerinizde olabilir..şu anfi ile bu pedal gibi..

tabi evde çaldığımı gözönünde bulunduralım..:)

bütçem 1200 tl civarı 2. elde olabilir..

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

gitar ibanez prestige rg 1570 stock
    gitar cort m600 stock

zoom g5
    blackstar metal lt distorsion pedalı
    anfi fender frontman 25r

2. rock ve metal ağırlıklı,arada blues, çalıyorum

3. yokmudur ya bi amfi tavsiye edecek kimse?

4. Ezo

Ezo

204
    142
    1,506
    Lambalı olsun diyorsan.. Blackstar HT1RH Kafa amfi ve HT112 Kabin veya Yine Blackstarın HT1 Kombosu olabilir..Performansına göre fiyatları çok uygundur.. Ben de var performansından çok memnunum.. Zaten ödül de kazanmış bir amfi..

5. 12 inç çaplı hoparlörü olsun ki tonu detaylı duyasın. SS bazında Ibanez TBX veya Marshall MG, bulursan eski Valvestateler işini görür.

Lambalı alacaksan da dene, bazı prosesörlerle lambalı amfiler uyuşmazlık yaşayabilirler.

6. EMM

EMM

736
    824
    4,556
    İkinci elde güzel bir Blackstar HT5 kafa ile Blackstar HTV112 kabin alabilirsin. Ben olsam bunu bir denerdim.

7. Yukarıdaki yazdıklarıma açıklık getireyim, belki yanlış mantık yürütüyor olabilirim. Lambalı amfi alırsın, iyidir ama prosesörü sevmeyebilir. Birisi dijital modelleyici, diğeri ise sinyali analog işleyen iki farklı mekanizma bunlar.

Ha, amfide Fx Loop vardır, prosesörü o kısma bağlarsın, preampını devre dışı bırakır amfiden drive alıp efektleri prosesörden eklersin, bu da bir olasılık. Bazılarında loop bulunmaz ama clean tonda driveları da prosesörden alarak, direk inputtan da iyi sonuç verebilir.

8. eyvallah arakadaşlar...Blackstar kafa kabin denemeye karar verdim..fiyat olarakda uygun gibi..

2.elde temiz bir bakayım.

Bu Sayfayı Paylaş