Yamaha Line 6'yı Satın Aldı...

ahaaa elimde line6 hd500x var,elimde tutayım da ileride bu pedal da line 6,line6 ken üretilen en kral pedaldı derim havam olur.$10.000 a satarım 3 sene sonra.
Elektronik hiçbir cihaz zaman ilerledikçe üretimden kalksa bile fiyatı artmaz. aksine üstün yeni teknololiler sebebiyle düşer. eğer analog değilse; misal 1960 marshall altube bir amfi zamanının ederinin 20 katına satılabilir vb...
1900 lü yıllarda Ericsson Gs788 mi neydi türkiyede ilk çıkan telefonlardan birine zamane parasıyla 1000 küsür bayılıp almıştık 2 sne sonra kimse 20 TL bile vermiyordu.

Yamaha yakında kemper ya da axe fx ayarında birşeyler ile ortaya çıkarırsa şaşırmayalım o zaman :)
prossesör olayları artık kabak tadı vermeye başladı. önümüzdeki dönemde ben kemper tarzı profiling işlemelerin yaygınlaşacağını düşünüyorum. Hatta positive grid bildiğim kadarıyla software bazında bunu gerçekleştirdi. devamı gelecektir, o zaman elinde kemperi olan fiyatlar dibe vurmadan elinden çıkarsın derim.

prossesör olayları artık kabak tadı vermeye başladı. önümüzdeki dönemde ben kemper tarzı profiling işlemelerin yaygınlaşacağını düşünüyorum. Hatta positive grid bildiğim kadarıyla software bazında bunu gerçekleştirdi. devamı gelecektir, o zaman elinde kemperi olan fiyatlar dibe vurmadan elinden çıkarsın derim.

Evet abi. Positive Grid, Bias adli programi ile halletti bu işi. Çok da iyi bir programin yani sira cok saglam matching amplifier yapiyor. Programin "professional" versiyonu cok guzel.

bias desktop un ampmatching özelliği ile kemper profiler ı karıştırmamak gerek ikisi çok farklı şeyler...bias desktop takini zaten yıllardır yapabiliyorduk işlem uzundu sadece onu alıp yazılımın içine koymuşlar...kemper teknolojisi çok ilerde...

bu arada eski bir haberi yeni sanmışım kusuruma bakmayın ben yeni görmüşüm :)

bias desktop un ampmatching özelliği ile kemper profiler ı karıştırmamak gerek ikisi çok farklı şeyler...bias desktop takini zaten yıllardır yapabiliyorduk işlem uzundu sadece onu alıp yazılımın içine koymuşlar...kemper teknolojisi çok ilerde...
kemper şu an piyasade tek olmanın kaymağını yiyor. (4800 tl şuanki türkiye fiyatı )ama çip teknolojisi bu neticede benzerini kopyalamak çok mu zor? şu an için hardware olarak oyle olabilir ama düşünün yarın boss ya da tc electronic bir profiling prossesör yaptı ve piyasaya 1500 tl den sürdü nolcak o fiyatlar? (ki yaparsa kemperden daha fonksiyonel olur, kontroller bile bağlayamıyorsun)

Geri