Palmer Pdı 03 Vs Mesa Boogie Cabclone

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Satrianist12 tarafından 26 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. Evet beyler selam.Konu başlığındaki iki ürün görev olarak aynı işi mi görür ? Bu kayıt işi için ileride almayı planlayabilirim..:)
  Palmer eğer çok fark edecekse thomandan sipariş de verebilirim..Mesa olan türkiyede satılıyor zaten. Esas sorum şu ikisiyle aynı işi yapabilir miyim ?Yani amfi sinyalini ses kartına aktarabilir miyim aynı kalitede?
   
 2. Evet.Daha kullanışlı olarak palmer pga-04 sparişi verebilirsin euro fiyatları da düşmüşken.
   
 3. Bu arada önceki mesajında marshallın solid state amfisine sahip olduğunu yazmışsın amfini satıp palmer parasını da ekleyerek eğer tarzına uyarsa laney irt studio yada emulated out özelliği olan bir amfi de alabilirsin.Amfin yokken bu aletler işine yaramaz.
   
 4. Marshall mg50cfx e palmer bağlanmaz mı? mesanın ürünü aynı işi görmez mi palmer gibi?
   
 5. veya palmer pdi 09 a benzer uygun fiyatli başka marka türkiyede bulabileceğim bir ürün?Ve marshal amfimle kullanabilir miyim mesela?Bunun şartları nelerdir?
   
 6. Türkiyede bildiğim kadarıyla mesa cabclondan başka yok.Ancak elindeki amfide kulaklık çıkışı var ordan kayıt alabilirsin eğer kablo girdiğinde kabini susturuyorsa.O amfiye cabclone yada palmer gereksiz.Kulaklık çıkışını direkt mixere gir ekolayzır ayarlarını kurcala ve sesi stereo yapmak için reverb falan kullan ses örneği yollayacam kayıt alıp örnek olması için.
   

 7. Örnekde inceleyebilirsin,ilk kayıt sadece amfinin kulaklık çıkşından gelen sen ikincide reverb ve 3. den sonra ekolayzır ekledim.Bunlar için zaman gerekli internette bol bol araştır derim.
   
 8. sağol yardımların için.yalnız amfimin kulaklık çıkışı arızalandı.:(:başka alternatifi yok mudur?
   
 9. Distortion pedalını IR ler ile kullan
   
 10. ır ler dediğiniz sadece yazılımsal bişi di mi? daha detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim bu irler hakkında?
   
 11. Internette dökümanlar mevcut illa ki pedal derseniz epsi ir çalıştırabiliyor.
   
 12. Bu ir olayını anlatan bi link atabilir misin?
   
 13. Bir de bu epsi dediğin pedal satılıyor mu türkiyede ?Bunu kullanınca gerek yok mu ır yazılımına?
   
 14. Cab clone kullaniyorum. Gerçekten çok başarılı buluyorum. Düzgün mikrofonlamaya uugun bir stüdyo ortamının veya akustik düzenlemenin yoksa çok daha başarılı sonuç alınıyor. Pahali ama sonuç güzel.

  Amt v1de var ve cabclone ile mesa Express 50w karşılaştırması yaptım. Amt ile yaptığım kayıt guitar rig ile çalışır gibi oldu yanında
   
 15. Butce varsa Torpedo Reload'a da bakmanizi tavsiye ederim.
   
 16. Behringer Ultra-G GI100 bu ürün hakkında bilginiz var mı nasıldır?
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş