Gitaristler Ve Tonlarını Barındıran Siteler

'Müzik - Genel' forumunda nevermind61 tarafından 31 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. Gitaristlerin amfi-pedal vs ayarlarını paylaşan siteler önerebilir misiniz?Benim bildiğim guitargeek,guitarampmodeling tarzı siteler var fakat burda fazla ayrıntıya girmeden sadece setupında bulunan ekipmanları paylaşıyorlar.Bana biraz daha ayrıntılı biçimde pre amp gain, power amp gain, eq ayarları,pedal potans ayarları vs lazım.Kulaktan az çok parçaya yakın tonlar çıkarıyorum ama gerçeğiyle yan yana koyunca tatmin etmiyor açıkcası.
   
 2. Equipboard penasına varana kadar her bilgiyi veriyor ancak sonuçta bahsettiğiniz ayarlar stüdyoda/konserde sürekli değiştirilen ayarlar olduğu için çok bilindik şarkılar dışında o kadar detaylı bilgiyi sağlayacak bir site olduğunu sanmıyorum. Yine de takip

  Edit: Bir de Andertons'ın youtube'da "Sound Like... Without Busing The Bank" adlı bir playlist'i var belki bazı gruplar için yardımcı olabilir.
   
  darkafter ve hard-bira bunu beğendi.
 3. şöyle söyliyim, bu insanların kayıt arkasındaki ekipmanlarının hatrı sayılır bir değeri var. hele sahne arkasında yığıntı oluşturacak kadar fazla. birkaç yıl önce görevli olduğumuz bir festivalde kurban'ın alt grubunun sahne arkası ekipmanlarıyla cebelleşmiştik çift kişilik yatak boyutundaydı.
  hadi oldu diyelim aynı ekipmanlar sende de var, şimdi aynı ekipmaları yngwie malmsteen'a ve zakk wylde'e versek aynı soundu duyabilir miyiz? soundu özgün yapan, asıl güzelliğini veren tuşedir pikedir. penanın tellerdeki gezinişi ve klavye parmaklarının sertlik yumuşaklık ve vibrasyonu aynı olmadan aynı sound elde edilemez. o yüzden zakk wylde isim oldu, yoksa youtube'a yazarsak zakk wylde cover diye herkes lüpür lüpür çalıyor. soundu sound yapan tuşedir pikedir. şunu anlatmaya çalışıyorum pedal potans ayarlarının bire bir olması hiç önemli değiil, bu istediğin şey imkansız abi
   
  Son düzenleme: 12 Temmuz 2016
  ExclusiveBFS bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş