Jackson Ps4 Performer Js-30 Dinky

Öncelikle herkese iyi akşamlar abilerim kardeşlerim. Bir süredir gitar çalıyorum profesyonel olmasamda yinede kendi çapımda iyi olduğumu düşünüyorum. Daha önceden akustikle başlayıp elektroyla destek vermiştim Cort x6 ile başlamıştım ancak tonları beni memnun etmemeye başladı birazda gitardan sıkılmıştım şimdi yeni bir gitar arıyorum. Daha çok metal ağırlıklı sert tonlar kullandığım için düşük bütçeli 2. el Jackson almaya karar verdim. Gerek bu forumda gerek başka forumlarda birçok gitar araştırdım ve başlıkta belirttiğim Ps 4 Performer ve Js-30 Dinky arasında kaldım fiyat olarak aralarında 100-150 tl lik bir değişken var. Benden elbette daha bilgili olan abilerime danışmak istedim. Siz olsanız hangsini seçerdiniz veya bana önerebileceğiniz maximum 800 tl lik bir gitar varmı. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Bahsettiğiniz "müzikal tercih" kriterlerini ve biraz da fiyat/performans döngüsü namına kendi deneyimlerimi göz önüne alarak; açıkçası ne ps-4 ne de (özellikle) JS-30 düşünmezdim. Rakam olarak 800-900TL forumda mevcut bulunan, şuanda yoksa bile ara ara düşen temiz Schecter C-1, C-1 Special ve Solo 6'lar için yeterli. Üstelik bu modellerin sahip olduğu donanım ve işçilik kalitesi de bahsettiğiniz jackson'larla kıyaslanamaz.

PS-4 üretimi yıllardır olmayan, temiz ve doğru dürüst modifiyeli bir versiyonunu bulması oldukça zor bir gitar. Bulunsa bile, bence yine de gereksiz bir uğraş. JS-30 ise Jackson'un Japon fabrikalarının ekonomik çöküşle kapanmasından itibaren Hindistan'da üretilmeye başlanan, "bütçe" yada "başlangıç gitarı" sınıfında üretilen farklı markaların modelleriyle de kıyaslandığında işçilik kusurlu örneklerine sık rastlanan, düşük kalitede malzemeyle piyasaya sürülen en sorunlu modellerden biri. Elimden yıllar içinde RR-3, RR-5, DXMG, DKMG, ve ilk Jackson'um olan bir adet de PS-3T geçti. Her birinden de yıllar içinde farklı sebeplerle soğuyup elden çıkardım, ve bunların sadece biri (PS-3T) halen ve maalesef çalınamayacak durumda elimde. Hatırası ve manevi değeri sebebiyle o da. Yoksa sobaya atsam yanmaz odun bir gitardır.

Uygun 1-2 ilan da örnekleyeyim;

Satılık - Schecter C-1 Standard - Temiz Ve Hediyeli | turkrock.com

Satılık - Schecter Hellraiser Special C1 Kırmızı Elektro Gitar | turkrock.com

evet schecter da iyidir,ben de bir zamanlar jeff loomis 7 fr,blackjack atx c8 ve blackjack c1 sustainiac sahibiydim.Klavye,rahatlık,manyetik ve işçilik konusunda jacksonlardan çok daha iyiler ama 800 tl ye schecter seçeneği baya bir azalıyor.

Bahsettiğiniz "müzikal tercih" kriterlerini ve biraz da fiyat/performans döngüsü namına kendi deneyimlerimi göz önüne alarak; açıkçası ne ps-4 ne de (özellikle) JS-30 düşünmezdim. Rakam olarak 800-900TL forumda mevcut bulunan, şuanda yoksa bile ara ara düşen temiz Schecter C-1, C-1 Special ve Solo 6'lar için yeterli. Üstelik bu modellerin sahip olduğu donanım ve işçilik kalitesi de bahsettiğiniz jackson'larla kıyaslanamaz.

PS-4 üretimi yıllardır olmayan, temiz ve doğru dürüst modifiyeli bir versiyonunu bulması oldukça zor bir gitar. Bulunsa bile, bence yine de gereksiz bir uğraş. JS-30 ise Jackson'un Japon fabrikalarının ekonomik çöküşle kapanmasından itibaren Hindistan'da üretilmeye başlanan, "bütçe" yada "başlangıç gitarı" sınıfında üretilen farklı markaların modelleriyle de kıyaslandığında işçilik kusurlu örneklerine sık rastlanan, düşük kalitede malzemeyle piyasaya sürülen en sorunlu modellerden biri. Elimden yıllar içinde RR-3, RR-5, DXMG, DKMG, ve ilk Jackson'um olan bir adet de PS-3T geçti. Her birinden de yıllar içinde farklı sebeplerle soğuyup elden çıkardım, ve bunların sadece biri (PS-3T) halen ve maalesef çalınamayacak durumda elimde. Hatırası ve manevi değeri sebebiyle o da. Yoksa sobaya atsam yanmaz odun bir gitardır.

Uygun 1-2 ilan da örnekleyeyim;

Satılık - Schecter C-1 Standard - Temiz Ve Hediyeli | turkrock.com

Satılık - Schecter Hellraiser Special C1 Kırmızı Elektro Gitar | turkrock.com
Yorumunuz ve öneriniz için teşekkür ederim bu iki gitarda kafama yattı araştırıp en uygununu bulmaya çalışıcam :D

Ps4 yeni aldım ritmlerde gayet rahat gayet güzel bir gitar olmasına rağmen neck bağlantı yerini sevmedim soloda çalacaksan tek gitarlık bütçe varsa Shecter yada neck bağlantı yeri daha ergonomik yapılmış bir gitara yönel derim. JS30'unda bağlantısı aynı .

Ps4 yeni aldım ritmlerde gayet rahat gayet güzel bir gitar olmasına rağmen neck bağlantı yerini sevmedim soloda çalacaksan tek gitarlık bütçe varsa Shecter yada neck bağlantı yeri daha ergonomik yapılmış bir gitara yönel derim. JS30'unda bağlantısı aynı .
Yorumunuz için teşekkürler Hellraiser lara bakmaya başladım sanırım Schecter tercih edicem.

Bir dönem sahip olduğum Jackson modelleri: js20, js30, ps2, ps4, wrxt, rr3.
js serisinden ne olursa olsun uzak dur derim.
ps2, ps4 400-500 fiyat aralığında rahatça bulursun ve bulursan al. O fiyata göre en iyi gitarlardan.
Shecter gitarlarda güzel ama 400-500 e iyi serilerini bulamazsın.
wrxt ton olarak ve floyd rose olarak beni hiç üzmedi. 700 civarına düştüğü olur dönem dönem o fiyata alınır gitar. Ama şekilli gitar çalımı sıkıntı olabilir senin için.
rr3 zaten bilinen bir gitar fiyatı seni aşabilir.

Kafama yatmadı başka gitar öner dersen yine kullandığım bir model olan Epiphone Les Paul Standard bulabilirsin 800-900 liraya her tarza gider. 2. el alım satımı nispeten daha iyidir.

Bir dönem sahip olduğum Jackson modelleri: js20, js30, ps2, ps4, wrxt, rr3.
js serisinden ne olursa olsun uzak dur derim.
ps2, ps4 400-500 fiyat aralığında rahatça bulursun ve bulursan al. O fiyata göre en iyi gitarlardan.
Shecter gitarlarda güzel ama 400-500 e iyi serilerini bulamazsın.
wrxt ton olarak ve floyd rose olarak beni hiç üzmedi. 700 civarına düştüğü olur dönem dönem o fiyata alınır gitar. Ama şekilli gitar çalımı sıkıntı olabilir senin için.
rr3 zaten bilinen bir gitar fiyatı seni aşabilir.

Kafama yatmadı başka gitar öner dersen yine kullandığım bir model olan Epiphone Les Paul Standard bulabilirsin 800-900 liraya her tarza gider. 2. el alım satımı nispeten daha iyidir.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Les paulları seviyorum her tarzda çalınabiliyor, daha öncede arkadaşımdan Epiphone Les Paul Custom Pro ödünç alıp bir süre kullanmıştım. Tonları falanda hoşuma gitmişti, çalımı rahattı fakat şuan strat tarzı bir gitar düşünüyorum.

Eğer büyük bir şehirdeysen git ve almayı düşündüğün gitarların sıfırlarını dene alacakmış gibi. Sana hangisi rahat ve hoş geliyorsa onu al :) Gitarla aranda elektrik oluşmalı. :) İzdivaç programı gibi oldu bence bir çay için :D

Eğer büyük bir şehirdeysen git ve almayı düşündüğün gitarların sıfırlarını dene alacakmış gibi. Sana hangisi rahat ve hoş geliyorsa onu al :) Gitarla aranda elektrik oluşmalı. :) İzdivaç programı gibi oldu bence bir çay için :D
Bende tam yarın denemeye gidicektim aklımdaki birkaç modeli. Aklımı okudunuz resmen :)

Geri