2000-3000 Solo Gitar

Son olarak aklımda oluşan gitarlar var 2. el almicayacağım.Eğer çıkarsa bütcem 3500-4000 TL ye 2.el amerikan Jackson alırım.

1-Jackson SL2Q
2-Schecter Blackjack SLS C-1 FR
3-Charvel San Dimas 1 2H FR
4-Schecter Synyster Gates Standart /Custom
5-Schecter Jeff Loomis 6 FR
6-Ibanez JS100 Jo Satriani + 2 tane Seymour Duncan Hambucker
7-Washburn Parallaxe PXS20FRTBB
8-Epiphone Les Paul Ultra 3 + Pedal
9-EVH Striped Series Red with Black Stripes
10-Fender American Special Strat HSS

Daha aklıma gelmedi bilemiyorum hangi türlü daha iyi solo tonu alırım
Eğer tarz Metal ise, şahsi fikrim şu listenin en tepesinde Schecter Blackjack SLS C-1 FR olmalı.
Bundan daha iyisi nedir derseniz ve yine konu Metal ise cevap ESP olur.

Solo gitar isteyenler genelde Schecter diyince haklı olarak sapları biraz kalın diyordu. Blackjack SLS çok daha ince bir sapa sahip. Denemenizi öneririm.

Bilmiyorum şuanda jackson kullanıyorum gitarın klavyesi çok rahat ama bildiğim kadarıyla schecterların klavyesi kalın tonlarıda genelde sert oluyor solo tonlarından çok ritim tonları için iyi diye biliyorum.

Önce şu ayrımı yapmak lazım, solo gitar diye birşey yok zaten. Bunu söylerken sanırım ifade etmek istediğiniz FR li olması.
Schecter Blackjack SLS serisinin sapı oldukça incedir. Bu gitarın üretim amacı shred dir zaten, bu nedenlede sap saten boyalıdır. Elinizin çok rahat kayması için.
Eğer solo çalacaksanız ve tarzınız Metal se bu gitarı gözardı etmek büyük hata olur. Dediğim gibi bundan iyisi ESP olur.
Şimdi muhtemelen çok tepki alacağım ama yinede fikrimi söylemek istiyorum. Fender aldı Jackson bitti görüşüne katılmıyorum çünkü Jackson henüz Fender almadan önce bitti.
Şu an için iyi bir gitarım olsun markasıda Jackson olsun diyorsanız bütçeyi 10K lara çıkarmanız lazım. Öyle 3-4K gibi bir paraya alacağınız Jackson çokta ahım şahım olmayacaktır.
Şahsen ben olsam o paraya ya 2. el bir ESP bakarım, sıfır olacaksa da kesinlikle Schecter alırım. Sıfır Jackson ı aklımdan bile geçirmem.

Tarzım değişirmi bilemiyorum ama solo hastasıyım 1 yıl içinde düzgün bir gitara geçmek istiyorum onun için şimdiden para biriktirmek lazım.Rock n rol parçaları hard rock ve metalin neredeyse tüm türlerini severim.
Gitar olarak Jackson SL2Q Trans Red çok hoşuma gitti zaten Jackson hastalığım var.Sizce bu gitar alınabilirmi forumda Jackson'ın Fenderin eline geçmesiyle kalitesinin çok düştüğü söyleniyor.Gitar Endonezya üretimi
2000-3000 arası solo gitar için alınabilecek daha iyi gitarlar varmıdır varsa nelerdir.Fender,Epip,Gibson,Schecter,Esp vs. hangisine solo tonlarını daha iyi alıcaksam Schecter da çalarım stratta yeterki solo tonları iyi olsun.
Ikinci el JS 1000 - JS 1200 bakmanizi siddetle oneririm, bu fiyat araliginda, daha versatil bir gitar olmaz... Fevkaladenin de fevkinde...

ikinci el gitar almak ikinci el bir araba almaktan çok farklıdır. Bence öncelikle bunu düşünerek güzel piyasamıza ne kadar şahane ikinci eller düşmekte. bence 2000-3000 sınırlamasında orta sınıftan bir sıfır gitar almak yerine uygun hor kullanılmamış üst segmentte bir ikinci el almak en doğrusudur.
Benim kişisel görüşüm

Amfim Line 6 Spider IV 15 ama gitar aldıktan sonra güzel bir amfi kabin yapıcam.Pasif seymour duncan manyetik tercihim.
Eğer amfi-kabin yapmanız çok zaman alacak ise önce amfi üzerine yürümenizde fayda var diye düşünüyorum. Çünkü ne gitar alırsanız alın tonunuzda dev bir değişiklik yaratamazsınız. Sadece elinizin rahatlığı için büyük önem taşır bu durumda. Yok ben gitarımı alayım amfi-kabin'i de hemen arkasına bağlarım diyorsanız o zaman sizin tercihiniz tabiki. Ama dediğim gibi amfi-kabin işi zaman alacaksa, buradaki birçok kişide amfinin önemi konusunda bu duruma katılacaklardır eminim. Onun dışında schecter gitarları ben de öneriyorum. Sap konusunda eğer araştırırsanız neredeyse ibanez sapları inceliğinde saplarında gitarları var hemen sapı kalın diye bir kenara atmayın derim. Üstelik üst modellerinin işçilikleri çok iyi gitarlardır

Önce şu ayrımı yapmak lazım, solo gitar diye birşey yok zaten. Bunu söylerken sanırım ifade etmek istediğiniz FR li olması.
Schecter Blackjack SLS serisinin sapı oldukça incedir. Bu gitarın üretim amacı shred dir zaten, bu nedenlede sap saten boyalıdır. Elinizin çok rahat kayması için.
Eğer solo çalacaksanız ve tarzınız Metal se bu gitarı gözardı etmek büyük hata olur. Dediğim gibi bundan iyisi ESP olur.
Şimdi muhtemelen çok tepki alacağım ama yinede fikrimi söylemek istiyorum. Fender aldı Jackson bitti görüşüne katılmıyorum çünkü Jackson henüz Fender almadan önce bitti.
Şu an için iyi bir gitarım olsun markasıda Jackson olsun diyorsanız bütçeyi 10K lara çıkarmanız lazım. Öyle 3-4K gibi bir paraya alacağınız Jackson çokta ahım şahım olmayacaktır.
Şahsen ben olsam o paraya ya 2. el bir ESP bakarım, sıfır olacaksa da kesinlikle Schecter alırım. Sıfır Jackson ı aklımdan bile geçirmem.

Abi o saten klavye birazda zevk meselesi bende satende rahat edemiyorum illa ki cilalı olacak o klavye rahat hissetmem için :)

Selam;
Lead gitar çalmak istiyorsun, ve metal müzik ilgini çekiyor, anladığım kadarıylada enstrüman çalmak da yenisin.. humm...bi bakalım.
Elektro gitarda 18. senem. Birçok tarzda bar programı-sahne-konser/festival-kayıt tecrübem var. Son lead çaldığım metal grubu Vengeful Ghoul'du.. Ağzım var diye konuşmuyorum =)
Schecter piyasadaki en iyi f/p aletleri üretiyor... Aktif yada pasif manyetikli artık meşrebine göre seçersin.. Schecter 2000 liralık gitarının marka yerine ESP yazsan 3000 tl ye satarsın. aradaki farkı marka prestijine ödüyorsun..
Charvelin bir modeli ve Ibanez js tavsiye edilmiş, seni doğru anladıysam bu gitarları alırsan 2-3 ay sonra fellik fellik satmaya çalışırsın..

Amfiye gelince ev için bir numaram ENGL ironball... Geçen sene Blackstar ht 20 ve Gigmaster amfim vardı. Blackstar vs ENGL yapınca Hyndai vs BMW gibi oluyor.. Evde metal çalıcaksan Ironball, o kadar paran yoksa Gigmaster..

Iskalamışım, "bende Jackson var, ince klavyeden memnunum" demişsiniz. Jackson klavyeleri çok ince, ben sevmiyorum. Ama o ergonomi size göreyse yine Jackson alın..

Son düzenleme:
Geri