Mikser Mi Ses Kartımı

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda caramon tarafından 2 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar herkese merhabalar başlıkda belirttiğim gibi bir durum söz konusu forumda bununla alakalı yazılar var ama ordaki arkadaşların durumu benimkinden farklı. Konuyu özetlemek gerekirse ev ortamında bir gitar bir bass olmak üzere iki enstrumanla çalışmak icap ediyor ve bunu dışarıya ses vermeden kulaklıkla halletmemiz gerekiyor. Hem pc den ses alıp hemde iki gitarın aynı anda kulaklıklardn duyabileceğimiz bir sistem varmı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  Edit: memlekette stüdyo yok

  Saygılar
   
 2. Bütçeye uygun güzel ses kartları bahsettiğiniz durumu karşılar diye düşünüyorum. Yani en basitinden bendeki mobile-pre'de hem headphone çıkışı var hem arkada 2 output var. Enstruman olarak da aynı anda 2 tane kaydetmeye müsait.
   
  caramon bunu beğendi.
 3. @forbidden_city teşekkür ederim cevap için. Kayıt gibi durumlar çok sonraki aşamalar. Ama tavsiyeniz benim için değerli
   
 4. Ses kartı kullandığınız takdirde kayıt yapmasanız dahi ;
  a-Bilgisayarınız; sizin kullanacağınız external ses kartını , kendi ses kartı yerine göreceği için , bilgisayarınızdaki amplitube vb. proğramları dışarıya ses gitmeden , ses kartınızın headphone çıkışından kulaklık ile duyabilirsiniz ,
  b-Aynı anda iki gitarı ses kartının enstrüman input'larından girerek eş zamanlı müzik yapabilirsiniz. Gitarlarınızı da tabii ki kulaklık çıkışından duyacaksınız.
  Sonuçta dışarıdan duyulan ses , kulaklıklarınızdan dış ortama kaçan ses kadar olacaktır.
  Bunun için size ; iki enstrüman girişi ve iki kulaklık çıkışı olan bir ses kartı gerekir.
  Bütçeniz konusunda herhangi bir fikir sahibi olmadan , bu özelliklere uygun olarak size önerebileceğim kartlardan biri SPL Crimson'dır. Yeni çıkmış , pre-amp ve konvertör kalitesi fiatının çok üzerinde olan , çok güzel bir cihazdır. Henüz yeni çıktığı için maalesef bilinmiyor. Eğer bütçenize uygunsa bu kartı şiddetle tavsiye ederim. Ben oğluma aldım ve kendisi cihazdan gayet memnun. (Daha önce Roland UA-25 EX kullanıyor idi.)
   
  Mustafa İLKER ve caramon bunu beğendi.
 5. Focusrite ses kartlarının mikser arayüzü güzel kullanıyorum gayet memnunum.
   
  caramon bunu beğendi.
 6. Home stüdyolarda genelde ses kartı tercih ediliyor. Kulaklık çıkışını çoğaltabilirsiniz. Line6 ux2 sizin işinizi hayli görür. Çalarken söyleyebilirsiniz bile.
  Line 6


  Line 6 ve diğer markalarda tüm grubun kaydını yapabildiği gelişmiş mixer de kullanabilir. Maliyet fazla olacaktır.
  Line 6 StageScape M20d Live Sound Mixer Features
   
  caramon bunu beğendi.
 7. @srv975 cevabınız ve öneriniz için teşekkür ederim
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş