Esp Türkiye

'Müzik Endüstrisi' forumunda swnyjck tarafından 3 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba iyi akşamlar. Gecen gün eski pera şimdiki do-re müziği aradım. Bana artık esp getirmediklerini distribütörlüğünü yapmakdıklarını söylediler. Kimin yaptığını sorunca, kimse cevabını aldım. Anlayacağınız ESP nin Türkiye distribütörü yok şuan. Koskocaman markanın nasıl distribütörlüğü boşta kalır anlamış değilim.

2. Pera müzik kapandı mı :S

3. evet hocam kapandı bildiğim kadarıyla. Dore satın aldı perayı ve kapattı. (Trabzondan takip edebildiğim kadarıyla)

4. Maalesef iflas etti Pera. Nedeni nedir bilmiyorum da, %130 kar ile satmaya çalışanların sonu umarım hep böyle olur.

mtash, Redana, gurkanisevic ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  5. Pera yurtdışı fiyatı 250-300 dolar olan gitarı. 700 dolar + kdv diye 1800e 1900e itelemeye çalışan bi firmaydı, çok bile dayandı...

6. Forumda bukadar insanız. Herkeş beşerlira gazlasın biz alalım distiribütörlüğü :)

7. En üst seviye ESP'ler hariç kalan hepsi yerine Schecter almayı tercih ederim. Hissedemiyeceğim kadar fark için tonla para vermeye gerek yok...

8. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    Bugün tünelde Kıvılcım müzikteki arkadaş bana Kendilerinin artık Esp Distribütörlüğünü yapacaklarını söyledi , yakin zamanda gelecek Esp gitarlar oraya bir sorun derim :)

9. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    Ayrıca Do-re de Schecter de denedim hoşuma gitti Omen Extreme 6 modeli

1nsane bunu beğendi.
  10. Peranin kapanmasi hayirli olmus. Esp vicdanli bir firmayla anlaşsada Amerika fiyatlarina satsalar.

swnyjck bunu beğendi.
  11. Schecter aldım ve kesinlikle pişman değilim ! :)

tunckk bunu beğendi.
  12. ben cangöz esp yi aldı diye biliyorum.

13. esp schecter kıyaslaması vicdansız olmuş okadarda değil esp eclipse in abanozuna bide schecter blackjakin bakın schecterda abanoz soluk lekeli renk açık boyası solmuş gibi esp yağ gibi koyu gerçek gibson custom lar gibi duruyor. schecter kötü gitar değil ltd den bi tık iyi olabilir ama esp ile yakın kıyaslama yanından bile geçemez. :stop:

14. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    Üst seviye Esp ler hariç dedi zaten arkadaşımız :)

Hangi modeli aldiniz ?

15. Alt üst farketmez esp nin her modeli en pahalı schecter koreden bile daha kaliteli işçilik:sneaky:ama epiphone dan çok daha iyi schecter, schectırın bir çok modelini kullandım aldım sattım gene alırım.. ama schecter kore vs esp yerine schecter kore vs ltd..

tunckk ve Dofus bunu beğendi.
  16. Ben şahsen hiçte öyle olduğunu düşünmüyorum. Signature modeller hariç ESP ile Schecter rahatlıkla karşılaştırabiliriz.

17. Hepsini bolca denemiş ve kullanmış biri olarak esp ile kore schecter alakası olmayan gitarlar .. ha buarada ton amfiye göre manyetiğe göre tatminkar olabilir. Gibson les paul custom gitarımı alır almaz sattım tonunu beğenmemiştim gainde bi şaçmalık vardı ama görüntü işçilik ve albeni olarak mükemmeldi. schecter üst düzey gitara para yatırmak istemeyenler için tatminkar kalitede( kore )olanlar.. ama şahsen esp vs schecter alyı kulvarda gitarlar değil ..bunu şuan hem esp eclipse2hem de schecter hellraiser sahibi biri si olarak yazıyorum. ama tabiki çalım rahatlığı kişiye göre parmaklara sap fret uyumluluğu tercih olarak esp veya gibson yerine schecter tercih ettirebilir ..

1nsane bunu beğendi.
  18. Esp yi cangöz alıyor. İlk parti siparişler geçildi geçilecek. Do re de dunlop u alıyor. Cangöz facebook sayfasına girerseniz zaten kapak fotoğrafından anlarsınız.

19. Evet bende öyle duymuştum.

20. Peki cangözün satış politikası nasıl ? yine pahalı mı alacağız ?