Amfiye Telefon Bağlanır Mı?

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda gençgitarcı tarafından 4 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Amfiye telefon bağlayıp şarkı açıp ustune çalmak istiyorum bu mümkün müdür?(ustunde cd input girişi var) ve mumkunse nasıl bağlanır bir aparat mı gerekir?

2. telefonunda 2.5 mm kulaklık çıkışı varsa onu küçültücü yardımıyla amfiye gitar kablosuyla bağlarsın.

3. Aslında CD input var demiş arkadar. Basit bir stereo RCA kablo ile (5-10 TL civar) CD inputtan girilir, gitar inputtan da gitar bağlanır.

4. J-P

J-P

793
    416
    1,705
    CDinput denilen şey mp3 player vs bağlamak içinse şayet
    cep telefonu da haliyle bi mp3 player sayılır sonuçta.
    dolayısıyla bağlanabilir sanırım denemek lazım.

5. Benim amfimde Cd in yazan yere standart jack girisi ile baglayabiliyorsun. Cogu amfidede boyledir bi bak amfine derim.

Ekli dosyalar:

6. Amfideki cd girişi jak girişi ile aynı boyda.nasıl bir kablo lazım bağlamak için

7. Iki tarafida boyle. Biri telefona biri cd in e giris yapcak kulaklik gibi kullanacaksin amfiyi o hesap dusun.

Ekli dosyalar:

8. Tamam anladım.Ama benimkinin bir ucu buyuk bir ucu kuçuk olacak sanırsam çunku amfinin cd girişi büyük normal jak girişi kadar

9. Ozaman çevirici kullanabilirsin. Her yerde bulabilirsin ucuz bişey. Taş çatlasın bak oda ne kadar abarttıysam 5 tl olur.

Ekli dosyalar:

10. Bas gitar amfisinde cd inputtan bas gitar girip gitar inputtan elektro gitar girerek tek amfiyle sahne kurmuştum okulda :D tabi vokali sistemden vermiştik.

Bu Sayfayı Paylaş