Bu Özellikte Hangi Gitarlar Var ?

'Elektro Gitarlar' forumunda swnyjck tarafından 8 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Floydrose orjinal yada 1000 serisi
    24 perde
    les paul yada superstrat ( tercihen üstü biraz bombeli- özel bir adı var mı bilmiyorum)
    Neck-thru
    Maun gövde
    abanoz tuşe
    thin u tipinde yada inceleğinde sap
    akord kaçırmayan yada locking burgular ( floydrose olunca gerek kalmaz ama olursa da fena olmaz)
    Manyetik: EMG 81-85-89 kombinasyonlarıı güzel buluyorum.

Yukarda saydığım özellıklere bakınca önereceginiz yada aklınıza gelen gitarlar neler var ?

2. Esp ve Schecter'ın birçok gitarları saydığınız özellikler üstüne kurulu. Üstü bombeli: Carved.

3. haklısın ozellıkle schecter ama sap profili işte bıraz sıkıntı onda sanırım. Carved dedıgın gıtarlar genelde işlemeli gitarlar.. bombe derken mesela ltd mh serileri gibi

4. Sıkıntı derken? Hayır, carved gitarlar dediğim işlemeli gitarlar değil. Carved, bombeli gitarların üstüne yaparken kullandıkları tekniğe verilen isimdir. Türkçesi bir nevi kazınması diyebiliriz. Yan taraflar kazınınca üst kısım ortaya çıkar, bombe oluşur. Bu işlemle farklı şekillerde oluşturulabilir ama en genelde bombeyi tarif etme kullanılır.

5. Schecter Blackjack SLS FR

6. sls serisi daha ince saplı mı oluyordu?

Son düzenleme: 8 Şubat 2015
    1nsane bunu beğendi.
  7. Luthierlerden fiyat isteyebilirsin çoğu kişinin söylediği gibi Türk ustaların işçiliği hassaslığı iyi oluyor bir çoğunun yani.

8. trabzonda yaşamasam soracagım ama yüzyüze gidip ama.. ancak okul bitince.

9. Carvin Guitars tam aradığınız adres.

NecroBass bunu beğendi.
  10. istediğim gitar kafamda gözümü kapatsam canlanıyor. ltd mh1000 ile schecter blackjack serisi karşımı bir gitar aradığım

11. bakalım bir kişiye soracagım arkadaş önerdi bir luthier.. kim bilir ne kadar diyecek.

12. shecter ve esp karışımı bir gitar bulsam super olacak

13. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    Sap profili sıkıntı derken neyi kastettiniz hocam . Ben denedim 2-3 tane Schecter modeli gayet rahat ve ince geldi bana tabi kişiden kişiye değişir tabi . Denemek lazım

14. benim ilk gitarım washburn mg 44 dü incecık maple sapı vardı. Daha sonraki gitarım ltd f250 idi daha incesi varmı bılmıyorum. en son ltd ec1000 kullandım o da kalın sayılmazdı. bunlara alışmışken kalın bir sap beni müzikten soğutur.

15. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    Kesinlike neyde rahatsanız onu kullanmanızı tavsiye ederim . Schecter modellerini denediniz mi ?

16. trabzonda deneme sansım olmuyor.

17. Dofus

Dofus

102
    10
    6
  18. gelsem tunelden cıkmam sanırım :) blackjack sls serisinin sapı istedıgım gibiyse tam benlık gıtar dıyebılırım ama işte denemek lazım. Bu forumdaki başlık sadee aramalarımı daraltmak amaçlı.

19. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    Büyük ihtimal rahat edebileceğiniz bir saptır kullanan ve tavsiye eden arkadaşlar çok .

20. Luthierden bir fiyat alacagım sırf merakımdan acıkcası istedııgm gitar ne kadara mal olur dıye

Bu Sayfayı Paylaş