Amfi Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda hakangim tarafından 9 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar,

İbanez rg350 veya biraz paraya kıyıp prestige serisinden almayı düşünüyorum. Arayışım devam ediyor prestigelerde. Fakat bir yandan da amfiyi belirlemek istiyorum.
    Ev kullanıcısıyım. reverb, distortion ve ufak tefek efektler olsun istiyorum. Blues da çok sevdiğim için clean de de tatmin etmeli. Tabi Bütçe olarak da malesef şimdilik çok bir şey ayıramıyorum.

Fender champion 20 ve roland micro lar dikkatimi çekti. Siz bunları önerir misiniz? Veya başka marka-modellerde ne önerirsiniz.
    Saygılarımla,

2. Daha once Vox ad 50 vt kullanmisligim var. modellemeli bir anfidir kendisi anfi ve efekt modellemelerinden memnun kalicaginizi dusunuyorum.suanda da forumda bir arkadas Ad 100 vt satiyor az once gordum fiyatida gayet uygun bi bakin derim.

Satılık - Vox Ad100 Vt + Footswitch | turkrock.com

haylaz01 bunu beğendi.
  3. @olypsseus Teşekkürler ilgin için. fena değil sanırım bu fakat ev için biraz fazla gibi... Farklı önerilere de açığım bu arada.

4. cube 10gx

haylaz01 bunu beğendi.
  5. @DaggerStroke Fender Champion 20 ile kıyaslandığında hangisi ağır basar acaba?

fender Champ 20:

Cube 10gx :

6. Acaba ufaktan ve ucuzundan bir lambalı amfi alıp, ona 1-2 analog pedal mı taksanız? Örnek blackstat h5tr, h1tr veya Laney Cube serisi. Yalnız Cube serinin distortionu yok denecek kadar az, boost ya da drive pedalı şart.

7. @CoolDoG Bunlar beni fiyat olarak aşar gibi sanki. Yukarda sorduğum iki amfi 500-600Tl civarında ilk başta sanki beni tatmin eder gibi geldi. Lambalı amfi dünyasını hiç bilmiyorum hiç kullanmadım. Şimdiye kadar evimden dışarı çıkmışlığım yok. Aslına bakarsan amfi de tam olarak nelere dikkat etmem gerekiyor onu da bilmiyorum. Lambalı falan deyince benim nöronlar meme yapıyor. :) Eksi, artı konusunda neler kazanır neler kaybederim acaba?

8. utkk

utkk

8
    0
    1
    Ben böyle bir amfi kullanıyorum roland cube 20xl bir bakın isterseniz. Bende çok anlamam bir tanıdığımla 2. El 300 küsürlerde bir fiyata almıştım

Ekli dosyalar:

9. Fender mi Roland mu diye sorarsaniz, sizin onerdiginiz modellerden roland daha guzeldir.
    Daha cok ton seceneginiz var. Ama hoparloru ne kadar buyuk alirsaniz daha guzel ses alirsiniz. Bu sebeple cube 20 daha guzeldir ve daha ust modeldir.
    2. El temiz bir anfi problemsiz çalışır.

hakangim bunu beğendi.
  10. Peki line6 spider IV 15W hakkında ne düşünürsünüz acaba?

11. al bitane mg 100 kafa kabin misss

12. Bende aynasından vardı yeni sattım. Şöyle söyliyim... Amfi süper fiyatına göre ama FBV dışında bi pedal veya footswch bağlayamıyorsunuz. İlla kendi markası olacak yani. Ben de bi araştırdım ettim bu FBV olayını. Amfi 300tl, FBV pedallar 200tl :eek:
    Yani bi boss dist veya bi Cry baby bağlayamazsınız maalesef. Dijital olduğu için devrelerin hasar görme olasılığı çok çok yüksek...
    Fender hiç kullanmadım ama roland ın clean ı da yabana atılacak gibi değil. Eğer "roland olsun, efekli ve ev için olsun" diyorsanız 10 GX bence sizi tatmin eder...

Son düzenleme: 16 Şubat 2015
    hakangim bunu beğendi.
  13. Digital oldugu icin devrelerin hasar gorme olayini ilk defa duyuyorum. Modelleme barindiran amfilere processor onerilmez, bunun nedeni de tonal olaraktir, elektriksel olarak degil. Ancak modellemeli bir amfiye wah baglayabilirsiniz. Diğer analoglari da baglayabilirsiniz diye biliyorum ancak alacaginiz ton tatmin edici olmayacaktir.

14. Benim kuzenimde Line 6 spider IV 15w var-dı. Slash Signature Wah takınca bişeyler oldu. Lithüere götürdüm, hatta iki lithüere götürdüm. Ikisi de "bu amfiye FBV dışında bi pedal vs bağlanmaz, kabul etmez" dedi. Şuan amfi çöp, çalışmıyor...

15. Fender Roc Pro üzerine tanımam.

16. Hocam Roc pro bir tane saten var. o da baya eski ve 750 tl sıkıntı çıkarır mı bilemedim.

Fender Champ 20 Pek sevilmiyor forumda sanırım

Roland Micro cube gx ve Line 6 spider iv 15W arasında gidip geliyorum. Line in fiyatı daha uygun aradaki farkı micro cube e vermege değer mi acaba? Yoksa ilerde lambalıya falan geçer miyim?

17. Valla ben de yakın zamanda aldım. İkinci ele düşmüyor. Ucuz diye sıkıntı çıkaracak alet değil.

18. Bu imkansız, Wah neden bozsun. Anfi voltaj falan yemiştir bir şekilde.
    aşağıdaki videoda bak Dunlop 585 nasıl kullanıyor.

19. Şimdi bir de aklıma vox valvetronix vt20 ve fender mustang II girdi.. Çok sıkıldım bir yardım edin ya ;))

Bu Sayfayı Paylaş