Boss Ns2'nin Beslemesini Kullanma Isteği

Merhaba arkadaşlar. Setup'ım aşagıdaki resimdeki gibidir. Bcb60ın beslemeleri+2 harici Boss adaptör+pille(MXR Comp) kullanıyorum.Giderek artan pedal sayısı yüzünden NS2 nin beslemesini kullanma ihtiyacı duyuyorum. Acaba pedal boardımdaki hangi pedalları, kaç tanesini aynı anda besleyebilirim? Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Çünkü yeni bi pedal board yaptırma düşüncem dolayısıyla çoklu adaptör yaptırma düşüncem şuan için yok.
1423501900007.jpg

Selamlar
benim board da 15 tane pedal var,besleme kaynağı 8 adet.8li beslemeden çoğaltarak hepsine 8 li adaptörden güç bağladım ve kullanıyorum.Hiç bir sorun çıkmadı.çünkü aynı anda 15 pedalı da kullanmadığımdan problem yaşamadım.Boss un adaptör çıkışı sanırım 6 adet pedal besliyor.adaptör çoklayıcı kablo ile hepsini bağlayabilirsin.aynı anda 6 dan fazla pedalı on durumuna getirmeyeceksen bağla gitsin.(sorumluluk almam tabi..sadece öneri :) )

Pedallarınızın çektiği toplam akıma bakmanızda da fayda var. BCB-60'ın orjinal adaptörünü kullanıyorsanız kapasitesi 1A'dir, eğer yetmeyecek olursa piyasadan 2A'lik adaptör alıp yine zincir bağlayabilirisiz (ortası eksi olacak, dikkat) ama doğrusu regüleli bir güç kaynağından beslemek, sonuçta bu pedal board en fazla 6 tane Boss beslesin diye yapılmış.

Pedallarınızın çektiği toplam akıma bakmanızda da fayda var. BCB-60'ın orjinal adaptörünü kullanıyorsanız kapasitesi 1A'dir, eğer yetmeyecek olursa piyasadan 2A'lik adaptör alıp yine zincir bağlayabilirisiz (ortası eksi olacak, dikkat) ama doğrusu regüleli bir güç kaynağından beslemek, sonuçta bu pedal board en fazla 6 tane Boss beslesin diye yapılmış.
Aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum.pedalların hepsini aynı anda açmadan ( ki ben aynı anda en fazla 4 yada 5 pedal kullanırım).güce zorlayıcı bir etkisi olurmu?8 li çıkışı olan adaptöre şu anda 15 pedal bağlı.

Aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum.pedalların hepsini aynı anda açmadan ( ki ben aynı anda en fazla 4 yada 5 pedal kullanırım).güce zorlayıcı bir etkisi olurmu?8 li çıkışı olan adaptöre şu anda 15 pedal bağlı.
Eğer pedallar true bypass ise bir sorun çıkmaması lazım. Sonuçta pedal off konumdayken sinyal 3PDT switch üzerinden aktarılıyor. Ama yine de bizim şebeke ve binalardaki muhteşem altyapımızı düşünerek amacına uygun kullanmakta fayda var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkürler. Pedallara bir şey olacak diye kullanmaya cesaret edemiyorum kullanmaya :) Aynı anda max açıp pedal sayısı 6dır---> Reverb, Delay, Drive, Booster, Wah, Ns2. Bu doğrultuda bcb60ın aynı anda 7 pedal besleyebildiğini düşünürsek ve reverble, delayi aynı anda açık kabul edersek ns2yle birlikte aynı anda 3 besleme bcb60 üzerinden açık olacak. 3 besleme de mesela aynı anda açık olacak şekilde drive, booster ve waha besleme versem ns2den sıkıntı çıkmaz sanırım?

Pedal aktifte olsa pasifte olsa inputta jack var ise pedal akım çekmeye devam eder dolayısı ile eğer adaptörü yeterli güçte değilse çeşitli problemler çıkar.

Geri