Cubase Yardım

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda muzaffererdogdu tarafından 12 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar cubase anlatım dersleri pdf video vs elinde belge bulunan gönderebilir mi bu konularda sıfırım cidden.
   
 2. Türkçe kaynak yok. İnternette aratırsanız Pamukkale üniversitesinin bir pdf bulursunuz.
  sadece tuşların anlamını açıklar.
  Sahibinden.com sitesinde bazı kişiler Cubase SX serisi için DVD anlatımı satarlar.
  Bunun dışında kaynak görmedim.
  Youtube 10-15 Türkçe anlatım var.
   
  muzaffererdogdu bunu beğendi.
 3. muzikteknolojileri.net te bahadır önsöz ün video ları var onları izleyin
   
  muzaffererdogdu bunu beğendi.
 4. tam olarak hedef nedir ve şu anda bulunduğun seviye nedir yazarsan daha bir miktar yardımcı olabilirim...
   
  muzaffererdogdu bunu beğendi.
 5. Bu sene müzik teorisi bölümüne hazırlanıyorum böyle bir müzik teknolojileri çıtladı kafamda olabilir diye düşündüm bende ama kayıdın k'sinden anlamam sıfırında sıfırıyım malum ders fiyatları dudak uçuklatır durumda pek bir kaynağada ulaşamadım araştırmadan yazmakta saçma olur diye düşündüm yorumlarınız içinde çok teşekkür ederim.
   
 6. Arkadaşım bende bu konu uzerınde cok durdum uzun bı zaman hemde.En iyi döküman anlatım askvideonun cubase 5 eğitimi a dan z ye noktasına kadar herşeyi ile cubase öğrenmemek mümkün değil. Atlanmadık konu yok diye biliyorum dezavantajı ise ingilizce eğitim olması fakat profesyonel bir cevirmende bu videoları 1 aylık bir zaman içinde türkce altyazı olarak piyasaya sunacagım. Bana cevirisi oldukca pahalıya çıkıyor ama şimdiden 1 kaç derslik video izledim altyazılı cevirmen gönderdi gayet basarılı olmuş bitmesini bekliyorum Eğer ciddi ilgilenirsen bana yaz ortaklaşa bişeyler yapalım.
   
  gurkanisevic bunu beğendi.
 7. izleyerek çok rahat öğrenebilirsin hele altyazı da mümkün olursa çok güzel ve hızlı ilerlenir ancak sadece izlenerek kavranabilecek birşey olmadığı için elinde asiolu bir ses kartı ve cubase yüklü bir bilgisayar olması gerek...k'sından anlamam dediğin için yazıyorum bunu...
   
 8. İngilizcen ne durumda bilmiyorum, ama kayıt teknolojilerine ilgi duyduysan mutlaka ingilizceni geliştirmelisin. Çünkü yazılımların arayüzlerindeki terimler, izlediğin-izleyebileceğin tutorial'lerin alayı ingilizce :) İkinci konu kendine DAW olarak cubase'i seçtiysen, önce arayüzü tanımaya çalış, ne-nasıl-nerden yapılır mantığıyla hareket et. Okul sınavlarına yeğenim girdi bu yıl, İTÜ'de bildiğin mix'li bir proje istemişlerdi, bi tane enstrumantal proje yaptık. bu akıllı da son anda sesler daha yüksek duyulsun diye kanalları biraz daha açmış, e haliyle master out da pick yapınca kaldı :) Sonra Sivas'ı denedi, kötü tecrübeleri atlattığı için orada takılmadı, ayrıca orada pek zorlamadıklarını, audio-midi kayıt ile ilgili birkaç pratik uygulattıklarını söyledi. Yani Sivas'ı kesinlikle dene, ekipman envanteri de fena değil, SSL masaları u87 mikrofonları falan var ama çalışma bilgisayarları eski kasalarda yüklü cubase sx3'müş :)
   
 9. Yardimlariniz için çok tesekkur ederim bende itu deniycem.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş