Akustik Gitarıma Eşik Altı Manyetik Taktım Ama ...

T

tunahan741

Akustik gitarıma fisman psy 201 manyetik taktım güzelce kestim koydum, eşiği törpüledim
gel gelelim çok çok az çıkıyor , e , b , E telleri fena değil ama diğer teller sonuna kadar açınca anca duyuluyor
akor yapmaya çalışınca bile o telleri algılaması için çok çok güçlü vurmam gerekiyor, hattta eşiği iyice indirdim olduğundan fazla indirdim yine yok neden acaba manyetikmi sıkıntılı sizce

Dostum eşikaltı montajı göründüğü kadar basit değil, çok iyi işçilik ister. bi kere eşiği törpü ile yonttuğun için muhtemelen gözle görülmese de minimal derecede yamukluklar var ve eşik tam dengeli oturmadığından altlar zayıf kalıyor. bir luthier'e götürürsen kısa sürede ona bi kemik ya da abanoz'dan eşik yapacaktır, bunun için de törpü ya da zımpara değil hassas ağaç rendeleri kullanacaktır. eşiği sabit şekilde rendenin ağzından geçirdiğinde heryerini eşit şekilde yontuyor ve pürüzsüz oluyor :)

Bir de sonicore yani iplik şeklinde bir yapıda olan eşikaltı ise bu tür dengesizlikler olabiliyor, fishman'in tarihi hatalarından biri bence bu eşikaltı, önceki seri kırmızı-düz eşikaltları çok daha mükemmel.

Geri