Manyetik Tercihi Öneri Ve Yardımlar!

Merhaba arkadaşlar,elimde orta kalite kızılağaç gövde rosewood klavye sss kombinasyonlu bir strat var.Ben gitarımın manyetiklerini modifiye etmek istiyorum ilk düşüncem hsh dizilimi ama blues ve clean tonları güzel,fazla sert yapıda bir gitar oluşturmak da istemiyorum,bana manyetik seti veya kombin edilebilecek manyetik markası ve modeli önerin arkadaşlar.bir de hss mi,hsh mi dersiniz.hss diyorsanız tekrar manyetik model ve markası rica edeceğim.Bütçe kısıtı 1000tl diyelim.

Evimde toprak yok galiba sss ler inanılmaz ötüyor,hss de öter mi,hsh gitarım var o ötmüyor ondan ilk tercihim hsh.Evi yaptırmakla uğraşmak istemiyorum.Bina eski.

Bir de coil tap yaptıracam her ne kadar sss kadar olmasada hsh için.

Son düzenleme:
HSH dedin, Rock-Blues dedin, o zaman sana HSH tavsiyem;

Sap: Dimarzio PAF 36th Anniversary
Orta: Dimarzio HS-4
Köprü: Dimarzio PAF Pro

Neden?
Sapta PAF 36th çok açık bir tona sahip, düşük çıkışlı, basslar kıtır kıtır, tizler dengeli ve mid'ler ortada.
Ortada Dimarzio HS4 çok amaçlı bir alet, yalnız burada daha düşük çıkışlı birşeyler de deneyebiliriz.
Köprüde PAF Pro, hem düşük çıkışlı ama bir o kadar da drive'da "ben burdayım" diyen bir alet.

Şunu buldum, sapta PAF 36th var.;

Ama ben olsam SSS düzende Lindy Fralin Hot Vintage seti çakar geçerim.

Noise gate pedalı kullanmak çözüm olabilir ya da amfinin fişini takacağım çoklu prizi bi elektrikçiden pimli çoklu priz yaptırabilirsin. 2side çözüm olabilir. Ben kendi fenderime shielding çalışması yaptırttım, şuan sıfır dip gürültüsü ile çalıyorum. yeni bi binada oturmama rağmen hem amfimde(priz şeklinden dolayı) hem de fender gitarım da topraklama sorunu yaşıyordum. Prizi bahsettiğim gibi yaptırdım, bide shielding. Tadından yenmiyor şuan :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bende pod hd500x var peşpeşe 3 noisegate açıyorum hepsi yüzde yüz ayarda kesiliyor gitardan gürültü ama drive kalmıyor,bir de bu sefer pedaldan ötüş başlıyor pedalın metaline dokununca giden bir uğultu.hsh gitarımda hiç ötme yoktu,bende dedim böyle yapayım,bir de coil tap koydurayım.

o zaman direk bütün pedalla ilgili elektronikleri o topraklı pimli prize bağlarsan ve hala kesilmezse gitarın manyetiklerini değiştirtirken bir de shielding yaptırırsın. dediğim priz uygulaması için amfinin, pedal adaptörünün pimli topraklamalı olup olmadığını kontrol etmelisin ama önce. mesela ben amfiyi ona bağladım, bcb60 ın fişi bildiğin şarj aleti gibi ince fiş onu da takabildim sıkıntı olmadı. veya harici 2 boss adaptör kullanıyorum onlar da çok büyük ve pime temas etmiyor. ben yaptırmadan önce kontrol etmemiştim, tamamen şansıma diğerlerini de bağlayabildim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam o kadarda ötme yapmaması lazım 3 noise gate ile susturacak kadar oluyorsa gitarın topragını bir kontrol ederdim ben olsam
bende bir blade vardı sss onu forumdan bir abiye sattım onda ötme yokmuş mesela,evini de topraklattırmış kendisi zamanında ustaya.Bendeyken o gitar da düdük gibi ötüyordu,yani elimden 6-7 sss strat geçti hepsi ötüyordu :) sorun benim evin sisteminde sanırım.

o zaman direk bütün pedalla ilgili elektronikleri o topraklı pimli prize bağlarsan ve hala kesilmezse gitarın manyetiklerini değiştirtirken bir de shielding yaptırırsın. dediğim priz uygulaması için amfinin, pedal adaptörünün pimli topraklamalı olup olmadığını kontrol etmelisin ama önce. mesela ben amfiyi ona bağladım, bcb60 ın fişi bildiğin şarj aleti gibi ince fiş onu da takabildim sıkıntı olmadı. veya harici 2 boss adaptör kullanıyorum onlar da çok büyük ve pime temas etmiyor. ben yaptırmadan önce kontrol etmemiştim, tamamen şansıma diğerlerini de bağlayabildim.
pimli prizi ustaya mı yaptırmak gerekiyor,ben maliyeci iktisatçı adamım hiç anlamam o şeylerden yok mu uzatma kablolu topraklı kalite hazır bulunabilecek bir priz sistemi :)

bu single lardaki dip gürültüsü muhabbeti daha çok fender çıkışlı gitarlarda görülen bir durum. fender bildiğimiz üzre vintage kafalarda gitarlar yapan bir firma olduğu için bu toprak sorunu da vintage karakterli bir olay olduğundan sanırım böyle yapıyorlar. sss bir musicman aldığınızda görülebilecek bi sorun değil bu genellikle. ayrıca bu sadece fenderin düşük modellerinde değil üst seri gitarlarında da görülebilen bi durum.

pimli prizi ustaya mı yaptırmak gerekiyor,ben maliyeci iktisatçı adamım hiç anlamam o şeylerden yok mu uzatma kablolu topraklı kalite hazır bulunabilecek bir priz sistemi :)
hocam bu olay eski kafalarda bir şey ama yapacağın şey bi elektronikçiye/hırdavatçıya gelip pimli çoklu priz var mı diyeceksin. genelde onları kablosuz tutuyorlar ellerinde. müşterinin arzusuna göre kablo takıyorlar metreyle. 20 30 tl tutacak bir şey. 5 dakikalarını almaz.

Geri