Bass Gitar Almayı Düşünüyorum

'Bas Gitar Ekipman ve Aksesuarları' forumunda eerenle tarafından 13 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. eerenle

eerenle

6
    0
    1
    Merhaba ben bağlama ve piyano çalmayı biliyorum ve bass başlamayı düşünüyorum. Metal,Prograsif,Bluegrass,Blues ve Country dinlemeyi seviyorum. Bunları çalabileceğim(galiba Dream Theater için 6 telli gerekiyor) 1000-2000 lira arası bir gitar önerebilir misiniz?

2. başlangıçta her işe gelen, versatil baslar iş görür. ben ilk başladığım zamanlar 1000 liraya çok kral baslar alınıyordu fakat şu an başlangıç baslarına 600 - 700 lira istiyorlar. ama ben yine de o kadar para vermeni tavsiye etmiyorum sonrası için kullanabilirsin o parayı.
    şu an yeni başlıyor olsam şunu alırdım.
    Epiphone Tobias Toby Standard-IV Beyaz - 4 Telli Bas Gitar - Epiphone

yok ben para verecem diyorsan senin tarzlarına göre warwick rockbass bak derim.

Bas Gitarlar

3. Bence ilk etapta 4 veya 5 telli ile baslamak daha mantıklı. Klavye genişliği ogrenme asamasinda problem yaratabilir.

timurhantt bunu beğendi.
  4. eerenle

eerenle

6
    0
    1
    Warwick güzel göründü. İncelemelerine baktım. Amfi olarak öneriniz nedir?

5. Yanlış bir düşünce, katılamıyorum maalesef.6 telliyle başlarsanız zorluk çekseniz bile eninde sonunda alışacaksınız ben klasik gitar çalıyorum klavye kalın akustik gitara gore ama klasik gitara alıştigim icin akustik gitar klavyesi küçük geliyor.bu bas icinde gecerli 6 telliye alışırsa 5 ve 4 tellilerin klavyeleri kucuk gelmeye baslasacaktir.

timurhantt bunu beğendi.
  6. eerenle

eerenle

6
    0
    1
    Yani 6 tel ile başlamamı mı tavsiye ediyorsunuz?

7. O size kalmış ornegin bas gitarda klasik muzik aranjeleri yaparsaniz 5 tel yetmeyebilir yada tapping teknigiyle calarsaniz 6 tele ihtiyac duyabilirsiniz.

Bazi metal/rock grupları bassistleri 6 telli bas kullanıyor onlardan birini dinliyorsaniz sevdiginiz parcalari calmak acisindan 6 tele ihtiyac duyabilirsiniz.

Iyi aksamlar...

8. Saz calan birinin bir anda 6 telli klavyesine geçmesi sıkıntı olabilir bence.Bununla birlikte cabuk vazgecme,pes etme yasanabilir .Tabi azimle asilamayacak sey yok .Sadece benim tavsiyem ilk etapta 6 telli olmamasi yönünde.

Flamenco bunu beğendi.
  9. bazı parçaları çalarken 6 telli kolaylık sağlar fakat yeni başlayan biri için pek öyle olmaz gibime geliyor. klasik parçaları çalarken bazen klasik gitardan daha kullanışlıdır 6 telli bas ( bence ).
    ancak yeni adam bu boşta tınlayan telleri susturamayacak, tel aralığı dar olduğundan karıştıracak alışması daha çok zaman alır, alışırsan çok da güzel olur.

warwick şu an çoğu ünlü basçıyı bünyesinde bulunduruyor güvenilir bir marka. amfi olarak kullandığım iyi amfiler olmadı o yüzden tavsiyeyi başka birinden alalım.

Flamenco bunu beğendi.
  10. eerenle

eerenle

6
    0
    1
    Sizce amfiye ne kadar bütçe ayırmalıyım o zaman?

Bu Sayfayı Paylaş