Elektro Ve Bass Gitar Için Renkli Tel

Öncelikle herkese iyi akşamlar kafama takılan bir konu hakkında sizlere danışmak istedim. Gitarlarda renkli telleri çok hoş buluyorum ancak henüz deneme fırsatım olmadı. Görünüş olarak çok güzel olsada birsüre sonra terlemeye bağlı olarak renklerin gittiği yada renkli çoğu telin kalitesiz olduğu duyumlarını aldım. Örnek vermek gerekirse Anna Sentina adlı severek takip ettiğim bayan bass gitarist Carvin gitarına DR Strings adlı markanın Neon serisini takmış ve çok güzel şeyler elde etmiş.
Eğer kullanan veya konu hakkında bilgisi olan bir arkadaşımız varsa tel ile ilgili yorumlarını yazabilirmi. Ve 6 telli elektro gitarım için renkli bir tel önerirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese iyi akşamlar kafama takılan bir konu hakkında sizlere danışmak istedim. Gitarlarda renkli telleri çok hoş buluyorum ancak henüz deneme fırsatım olmadı. Görünüş olarak çok güzel olsada birsüre sonra terlemeye bağlı olarak renklerin gittiği yada renkli çoğu telin kalitesiz olduğu duyumlarını aldım. Örnek vermek gerekirse Anna Sentina adlı severek takip ettiğim bayan bass gitarist Carvin gitarına DR Strings adlı markanın Neon serisini takmış ve çok güzel şeyler elde etmiş.
Eğer kullanan veya konu hakkında bilgisi olan bir arkadaşımız varsa tel ile ilgili yorumlarını yazabilirmi. Ve 6 telli elektro gitarım için renkli bir tel önerirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Boş iş,üzerindeki kaplama 2-3 hafta içerisinde terle aşınır zaten renkten eser kalmaz.50tl vermeye değmez onun yerine 3 takım dunlop zakkwylde alırım uzun süre idare eder.Bu tip ürünler firmaların ilgi çekmek için yaptıkları şeyler dayıyorlar kalitesiz tele ,fosforlu kaplamayı millette alıyor.

hoşuna gidiyorsa al, ben geçen seneydi alıp denedim kontrbas gibi koyu ses verdiği için tekrar almadım. sana uyabilir ben bilemem.

bide onun bi gömlek üstü var :D

Aynı teli yakın bi arkadaşım bass gitarı için kullandı. Diğer bu tarz renkli tellerin aksine boya gitmesi vb olmadı aksine daha uzun süre dayandı diyebilirim ancak ışık altında parlama biraz az oluyor sahne ışıkları tamamen üzerinize doğrultulsa, etraf tamamen karanlık olsa ancak neon anlaşılıyor. Açıkçası görüntüye önem veriyorsanız denemenizi önerrim ama bence bu kadar para vermeye gerek yok.

Geri